Czy terapia par ma sens, w przypadku problemów dogadania się z chłopakiem?

7 odpowiedzi
Od dłuższego czasu nie mogę dogadać się z chłopakiem – czy jest sens przyjścia na terapię par? Czasami wydaje Mi się, że mężczyźni zbyt powierzchownie oceniają kobiety.
Szanowna Pani,
Sloganem będzie jak napiszę, że mężczyźni czasem wypowiadają się na temat kobiet nie tak jakby kobiety tego oczekiwały i odwrotnie – kobiety czasem wypowiadają się inaczej na temat mężczyzn niż by oni tego oczekiwani. Prawdą natomiast jest, że z jakiegoś powodu ma Pani przypuszczenie, że jest Pani powierzchniowo oceniana. Pyta Pani, czy w takiej sytuacji i w innych sytuacjach braku możliwości dogadania się ze swoim Partnerem warto jest skorzystać z Terapii Par. Jestem przekonana, że tak. Każdy z Was ma swój punkt widzenia na dany temat, z jakiegoś powodu zamiast kierować się do siebie nawzajem zaczęliście bronić swoich racji i oddalać się od siebie. Niebezpieczeństwem tej sytuacji, jest nadmierne oddalenie się. Jeżeli jednak deklarujecie chęć wzajemnego dogadania się, a pojawiły się natomiast w tym obszarze dysfunkcje, warto jest przyjść do terapeuty na konsultacje. Na konsultacjach Pani i Pani Partner przedstawiacie swoje oczekiwania wobec siebie wzajemnie. Na tej podstawie ustalamy priorytety pracy i umawiamy się na sesje terapeutyczne. Co to Państwu da? Pomoże zrozumieć siebie nawzajem i zrozumieć wzajemne zachowania, które przejawiają się podczas tak zwanej „walki o swoje”. Celem pracy będzie wypracowanie takich mechanizmów, abyście przynajmniej w niektórych obszarach zmierzali w tym samym kierunku. Problemy w komunikacji mogą mieć mnóstwo przyczyn. Na terapii odkrywamy te przyczyny i wdrażamy narzędzia zaradcze. Zbudowaliście Państwo coś już ze sobą. Praca nad związkiem jest nieustająca. Czasem trzeba zajrzeć do specjalisty, aby umocnił, podreperował Waszą budowlę – ale po to my psychoterapeuci jesteśmy. Także Zapraszam Serdecznie.

Jeśli jest Pani gotowa powalczyć o związek, to zawsze jest sens, aby skorzystać z terapii dla par. Równocześnie ważne jest, aby Pani chłopak też dostrzegał w terapii szansę dla związku. Zanim podejmie Pani decyzję ostateczną, warto porozmawiać i sprawdzić co jest fakt, a co powierzchownym czy też stereotypowym myśleniem. Powodzenia
Witam Panią,
Jeśli zależy Pani, by porozumieć się ze swoim chłopakiem, ustalić rożne rzeczy to warto iść po pomoc. Warunkiem niezbędnym, by się porozumieć jest chęć obydwu stron do pracy nad poprawą komunikacji.
Pozdrawiam
Dzień dobry, terapia par jest dobrym rozwiazaniem w takiej sytuacji. A jeśli nawet okaże się, że terapeuta uzna za zasadne (np. równolegle) podjęcie przed któreś z Państwa terapii indywidualnej, to zawsze może zasugerować takie rozwiązanie. Terapia par jest idealnym miejscem na to, by obie strony mogły się wzajemnie usłyszeć i wspólnie osiągnąć satysfakcjonujące rozwiązanie.
Pozdrawiam serdecznie
Wskazana byłaby konsultacja z psychologiem bądź psychoterapeutą, aby móc ocenić czy podjąć terapię wspólnie czy indywidualnie, a to zależy od podłoża konfliktów. Oczywiście można podczas wspólnej terapii popracować nad usprawnieniem komunikacji, jednak, jeśli problem tkwi głębiej zaleca się równolegle terapię indywidualną u jednego lub obojga partnerów.
Dzień dobry. Zdarza się również tak, że to my kobiety zbyt powierzchownie oceniamy mężczyzn. Najczęstszą przyczyną trudności w związkach jest niewłaściwa komunikacja. Podczas wizyty u specjalisty, uczymy się zasad prawidłowej komunikacji, mówienia o swoich potrzebach, odgadywania ukrytych znaczeń. Czasami zamiast wizyty u psychologa, wystarczają warsztaty lub szczera rozmowa i chęć współpracy obojga partnerów. Życzę więc powodzenia w znalezieniu odpowiedniego dla Państwa rozwiązania! Pozdrawiam
Witam panią.
Tak, terapia par ma sens, kiedy pojawiają się problemy w "dogadaniu' się i trwają. Ma pani dobrą intuicję, mężczyźni inaczej "patrzą" na kobiety, różnią się od nich na kilka sposobów np. mężczyźni inaczej reagują na bodźce, ponieważ znajdują się u nich na tym samym poziomie, natomiast u kobiet na różnym. Stąd kobietom może cyklicznie zmieniać się nastrój, a mężczyźni tego nie rozumieją.

Najważniejsze jest to moim zdaniem, żeby akceptować swoje różnice i rozumieć siebie. Po resztę zapraszam do gabinetu:]
Przyjmuję też on line

Robert Turek
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.