Czy można stosować testosteron bez lekarza?

4 odpowiedzi
Witam, mam pytanie dość trudno mi wytłumaczyć. Mam przyjaciela którego oczywiście trudno przekonać, aby poszedł do lekarza, a ma podobno od najmłodszych lat problem z erekcja. Nie kończył stosunku z wytryskiem. Twierdzi, że tak ma zawsze, a teraz mając 36 lat ma problem w ogole z wzwodem. Czuje się jak starzec, zmęczony i twierdzi, że jest tak stary że trzeba umierać. A mnie się wydaje, że ma ten problem z braku testosteronu. Jak można mu pomóc, aby mógł poznać czym jest doznanie seksualne w tym życiu. Podobno jest jakiś w kremie testosteron, czy tak jest i czy moze go przyjmować bez wizyty u lekarza? Dziękuję za odpowiedź.
Witam,
Testosteron może być przepisywany tylko przez lekarza. Wcześniej jednak pacjent musi być dokładnie zdiagnozowany by wykluczyć inne możliwe przyczyny takiego samopoczucia. Wskazana byłaby wizyta u psychiatry-seksuologa.
Pozdrawiam

Trzeba zrobić badania hormonalne.Jest ok 12 przyczyn zaburzeń erekcji. Pacjent wymaga wizyty u seksuologa, diagnostyki. Odradzam stosowanie bez kontroli testosteronu
Testosteron można stosować tylko pod nadzorem lekarza - najpierw jednak trzeba przeprowadzić badania hormonalne.
Proponuję spróbować skuteczniej zachęcić przyjaciela do wizyty u lekarza.
Sądzę, że najlepiej byłoby, jakby trafił do lekarza o specjalizacji seksuolog-psychiatra.
Potrzebna jest diagnostyka, ustalenie rozpoznania i uzgodnienie dalszego postępowania.
Próba stosowania leków bez zaleceń lekarza może skończyć się niedobrze.
Już wielu młodych mężczyzn skrzywdziło się stosując samoleczenie lub używając preparatów hormonalnych bez wskazań medycznych, np. dla "wzmocnienia" lub przyrostu tkanki mięśniowej (tzw. anaboliki).
Proszę o rozwagę i życzę skutecznej perswazji w kierunku zadbania o swoje zdrowie, o siebie -przez Pana przyjaciela.
Pozdrawiam poświątecznie. JW, blog seksuologia.com. Poznań. 27.12.16