Czy syn może udać ze nie słyszy poleceń ponieważ zauważyłam że jest cwaniaczek . To co chce słyszy

2 odpowiedzi
Czy syn może udać ze nie słyszy poleceń ponieważ zauważyłam że jest cwaniaczek .
To co chce słyszy a co to nie nie chce robić ? Ma prawie 3 lata i ma nadwrażliwości słuchowa na lewy uchu ale wiele mu dźwięków nie przeszkadza prawie żadne .
Ma kłopot z koncentracja robi tylko to co on chce rzeczy świecę go dekoncetruja. Ale mówi początki i konce zdan . Mówi też często cale słowo i wiadomo wtedy o chodzi .ogólnie ma zaburzenie sensoryczne integracji . Proszę mi powiedzieć czy to autyzm ?
Dzień dobry. Autyzm jest zaburzeniem dotyczącym głównie umiejętności społecznych i komunikacyjnych. Na poziome 3-latka umiejętnościami rozwojowymi, który powinny być opanowane jest między innymi umiejętność zabawy zgodnie z przeznaczeniem przedmiotu (np. budowanie wieży z klocków, nawlekanie korali, rysowanie, lepienie z plasteliny), wskazywanie elementów na ilustracji, różnicowanie dźwięków i naśladowanie dźwięków. Jeśli niepokoi Państwa rozwój syna najlepiej udać się do Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej lub psychologa dziecięcego (diagnosty) w celu przeprowadzenia specjalistycznej diagnozy. Czas koncentracji uwagi wydłuża się wraz z wiekiem i związany jest z dojrzewaniem układu nerwowego. Przeciętny czas skupienia uwagi na zabawie u 3-latka to 5-15 minut, natomiast na zadaniu (np. ubieraniu się to około 1 minuta). Maluchy potrzebują więc wsparcia osoby dorosłej na przykład poprzez przypominanie prośby. Pozdrawiam, Marta Knapik

Szanowna Pani,

zgadzam się co do przeprowadzenia dodatkowych badań w poradni psychologiczno-pedagogicznych zaproponowanych przez Panią Psycholog Martę Knapik. Diagnoza oraz wywiad przeprowadzony pod okiem specjalisty pozwoli Państwu wykluczyć obawy a dodatkowo wyniki diagnozy pozwolą zaprogramować szczegółowe wytyczne do pracy z dzieckiem.
Zaznaczyła Pani w swojej wypowiedzi, iż dziecko wypowiada pierwsze sylaby w nagłosiu i w wygłosiu, dodatkowo często zauważa Pani dekoncentrację. Z tego powodu zachęcam do odbycia konsultacji u neurologopedy, tak, aby można było podjąć wszelkie działania wspierające prawidłowy rozwój mowy Pani dziecka a dodatkowo skorygować ewentualne trudności w artykulacji.

Z poważaniem,

dr Marzena Major