Czy nerwica wegetatywna jest do wyleczenia?

4 odpowiedzi
Bardzo proszę o odpowiedź. Mam bardzo nietypowe objawy, prawdopodobnie nerwicy wegetatywnej. Od kilku miesięcy biorę escitalopram z niewielką poprawą. Czy istnieje skuteczna metoda "wyleczenia"? Czy leczy Pani takie schorzenia?Pozdrawiam,
Obecnie klienci zgłaszający różne, zarówno typowe jak i nietypowe, objawy nerwicowe stanowią najliczniejszą grupę osób, z którymi pracuję. Wielu z nich zgłasza zauważalną zmianę i poprawę funkcjonowania. Nie mogę jednak obiecać i zapewnić, że w tym przypadku też tak będzie. Jak zwykle mogę jedynie zapewnić o moim zaangażowaniu i wykorzystaniu w pełni wiedzy i doświadczenia, które posiadam w pracy terapeutycznej. Pozdrawiam serdecznie i oczywiście zapraszam.

Witam, w przypadku psychoterapeutycznego leczenia nerwicy najważniejsze jest aby zlokalizować nie przystosowawcze, irracjonalne schematy myślowo - emocjonalno - behawioralne które są zarazem efektem i przyczyną podniesionego poziomu LĘKU, który to jest osiowym objawem nerwicy. Mówiąc bardziej obrazowo należy zlokalizować lękotwórcze irracjonalne (najczęsciej) przekonania jakie w nas tkwią i za pomocą technik psychoterapeutycznych osłabić je albo zupełnie wyeliminować. Najważniejsze jednak jest zlokalizowanie źródeł podwyższonego LĘKU w szczegółach dotyczących stylu życia pacjenta. Należy do życia pacjenta wprowadzić zasady higieny psychicznej które to pozwolą w sposób naturalny obniżyć poziom lęku poprzez: naukę zdrowego odnawiania naszych zasobów psychicznych, rozładowywania napięcia, umiejętności prowadzenie ze sobą zdroworozsądkowego monologu wewnętrznego itp. Pani objawy psychosomatyczne są jednymi z wielu rodzajów objawów jakimi manifestują się zaburzenia nerwicowe, jeśli obniżymy poziom lęku objawy się osłabią a z czasem ustąpią. Pozdrawiam :)
Sugeruję wizytę: - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Tak, nerwica wegetatywna jest do wyleczenia. Leczę tego typu dolegliwości. Nie ma jednej skutecznej metody, która byłaby dla wszystkich. Nerwica wegetatywna to silna nerwica. Objawia się w ona w fizycznych dolegliwościach (np. wrażenie kołatania serca, ból w klatce piersiowej, częste oddawanie moczu, wrażenie zalewania falami ciepła i zimna). Co wskazuje na to, że ktoś boryka się z nią już od dłuższego czasu. Przyczyną nerwicy jest wewnętrzny konflikt emocji i nastawień. Wtedy, gdy stawiamy sobie wymagania albo zbyt wygórowane, albo niezgodne z nami i sprzeczne ze sobą nawzajem. To taki stan „wewnętrznej walki”. Najczęściej w gabinecie spotykam ludzi z zespołem jelita drażliwego. Jeżeli chodzi o techniki pracy, to dla mnie najważniejsza jest zmiana sposobu myślenia i postrzegania samego siebie przez osobę chorą na nerwicę. Pomocnymi mogą być np. : techniki bycia uważnym(mindfulness), terapia regresywna, umiejętność relaksowania czy oddech przeponowy. Podstawą udanej psychoterapii jest jednak sojusz terapeutyczny(relacja między terapeutą i pacjentem) oraz indywidualny dobór interwencji psychoterapeutycznych do pacjenta. Pozdrawiam.
Tak, nerwice z objawami wegetatywnymi poddają się psychoterapii. Na pewno warto spróbować. Jeśli Escitalopram nie przynosi spodziewanych efektów, warto też porozmawiać z lekarzem na temat zmiany dawki lub leku.