Czy nerwica, moze sie objawiac w taki sposob ze pojawia sie co np. Dwa tygodnie? Od maja sie z tym m

2 odpowiedzi
Czy nerwica, moze sie objawiac w taki sposob ze pojawia sie co np. Dwa tygodnie? Od maja sie z tym mecze raz jest super za pare dni czuje sie strasznie, cala w nerwach, skurcze żołądka, nie moge spac, jesc i trwa to mniej wiecej 2 tyg pozniej ustepuje i jest wszystko super, Bylam u psychologa kazal mi zrobic badania tarczycy, chodzic na spacery, medytowac. Teraz moje pytanie jest takie czy to moze byc spowodowane tarczyca i czy moga miec wplyw na takie za chowanie tabletki antykoncepcyjne ktore jem juz 10 lat bez zadnej przerwy? Dodam ze jestem osoba bardzo nerwowa przez ojca alkoholika, ale takich stanow jeszcze nie mialam.
Dzień dobry. Ciężko stwierdzić, czy objawy które Pani opisuje to konkretnie nerwica. Każda diagnoza psychopatologiczna zawiera w sobie jakieś błędne interpretację. Zawsze warto zrobić badania aby wykluczyć choroby organiczne. Medytacja, relaksacja i wysiłek fizyczny w większości przypadków mają pozytywny wpływ na organizm. Zawsze warto sobie zadań pytanie jakie potrzeby zaspokajają nam objawy, przez które potęguje się cierpienie. Pani przeszłość być może ma wpływ na obecny stan, ale też nie jest to reguła. Warto skupić się na swoich mocnych stronach o zasobach, które wg Pani pomagają w danej sytuacji. Proponuje również terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach, gdzie właśnie główny nacisk kładzie się na szukaniu zasobów. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Wspomina Pani o trudnej przeszłości, ale objawy jakie u siebie Pani widzi są od niej niezależne, pojawiają się cyklicznie niezależnie od okoliczności. Proszę iść tropem badań tarczycy ,a jeśli tu wyniki wykluczą zaburzenia hormonalne, to jednak wrócić do psychologa.