Czy można nosić buty na wysokim obcasie po operacji wszczepienia endoprotezy biodra?

4 odpowiedzi
Witam.Jestem 6mc po operacji wstawienie endoprotezy biodra. A to biodro nadal boli lekarz mi powtarza ze to minie. Najbardziej boli okolica panewki. Mam pytanie odnoście butów. Czy to prawda ze chodząc w butach na obcasach odczuwa się znacznie mniejszy bol? I po jakim czasie od operacji można nosić buty taki?
Pozdrawiam.
Staw biodrowy 6 miesięcy po endoprotezoplastyce nie powinien boleć. Warto zbadać pacjenta i różnicować ból z dolegliwościami pochodzącymi od kręgosłupa lędźwiowego. Nie słyszałem o leczeniu bólów biodra stosowaniem obuwia na wysokim obcasie. Ale może to jakiś alternatywny sposób na uwolnienie się od dolegliwości bólowych. Proszę podzielić się doświadczeniem.
Pozdrawiam

Witam. Po zabiegu endoprotezoplastyki dolegliwości bólowe mogą trwać nawet i dłużej kwestia jest tylko czy ból zmniejsza się w czasie i jaka jest sprawność kończyny operowanej . Najczęściej jeśli dolegliwości nie zmniejszają się problem tkwi w zbyt dużym przyparciu endoprotezy. Proszę kontynuować rehabilitację. W przypadku braku poprawy proszę skonsultować się u innego specjalisty, takiego, który wykonuje zabiegi rewizyjne stawu biodrowego.Pozdrawiam
Bol okolicy biodra / pachwiny / posladka moze byc spowodowany wieloma przyczynami. Zwyrodnienie stawu biodrowego jest jedna z nich. Zakladam ze ta przyczyna zostala wyeliminowana. Nalezy zastem przeprowadzic dalsza diagnostyke roznicowa. Wplyw butow / wysokosci obcasow zalezy od ruchomsci odcinka ledziwoego kregoslupa i zakresu ruchu biodra. Czesto zwyrodnienie biodra zwiazane jest z przykurczem zgieciowym biodra, a wtedy chodzenie na obcasie staje sie dosc trudne.
Dzień dobry,
Trudno jest mi odpowiedzieć na wszystkie Pani wątpliwości, ponieważ wiem za mało szczegółów o Pani operacji i stanie zdrowia. Generalnie w pewnych sytuacjach ból po 6 miesiącach od zabiegu operacyjnego może jeszcze występować ale nie jest to standard. W celu dokładniejszych wyjaśnień Pani wątpliwości niestety konieczne jest badanie lekrskie, analiza dokumentacji i zdjęć RTG. Zapraszam na wizytę gdzie postaram się rozwiać Pani wątpliwości i odpowiedzieć na pytania.
Z poważaniem
Patryk Nikratowicz