Jaki rower stacjonarny jest najbardziej optymalny dla osoby z implantami metalowymi w nogach (implan

2 odpowiedzi
Jaki rower stacjonarny jest najbardziej optymalny dla osoby z implantami metalowymi w nogach (implanty nie były badane w środowisku rezonansu magnetycznego)? Zaznaczam, że stacjonarne rowery magnetyczne wytwarzają szkodliwe pole magnetyczne, natomiast rowery elektromagnetyczne z indukcyjnym układem hamowania (oporu) także oddziałują na ćwiczącego. Jaki jest zakres działania takiego pola i czy jest ono faktycznie szkodliwe w przypadku gwoździ "pseudotytanowych" w nogach dla osoby ćwiczącej?
Dzień dobry,
na początku chciałbym uspokoić, że środowisko rezonansu magnetycznego może okazać się w Teslach nieco większe niż to, które możemy odnotować na rowerze stacjonarnym. Zatem inwazyjność takich urządzeń jest znikomo mała i wątpliwe, by miało bardzo niekorzystny wpływ na osobę rehabilitującą się. O wiele bardziej negatywne w skutkach może okazać się nie podjęcie rehabilitacji. Raczej zalecałbym podejść do kwestii tak aby kupić rower odpowiednio ustabilizowany, z wygodnym regulowanym siedzeniem i z kierownicą o regulowanej wysokości- te zmienne zapewnią komfortową pracę endoprotezowanego stawu. Trenażer do zwykłego roweru jest opcją, która teoretycznie jeszcze bardziej zminimalizuje natknięcia się na jakiekolwiek promieniowanie, ale jak łatwo zauważyć, za inwestycję w podobnej cenie mają Państwo rower stacjonarny dostosowany do osób rehabilitujących się.

Opisane przez pana zjawisko w
Przypadku rowera jest zbyt słabe by miało wpływ na ćwiczącego. Proszę wybrać rower na którym wygodnie będzie się ćwiczyć kierując się stosunkiem ceny do jakości.