Czy jest specjalista pracujący z OCD terapią ERP w Bydgoszczy? Ciężkie OCD z przewagą kompulsji, któ

2 odpowiedzi
Czy jest specjalista pracujący z OCD terapią ERP w Bydgoszczy? Ciężkie OCD z przewagą kompulsji, które występują cały czas.
Większość psychoterapeutów poznawczo-behawioralnych powinno być dobrze zapoznanych z taką formą terapii, polecam szukać z tego klucza. Pozdrawiam serdecznie z Krakowa i życzę szybkiego znalezienia odpowiedniej osoby w Bydgoszczy

Szanowna Osobo, ekspozycja z powstrzymywaniem reakcji jest rzeczywiście najskuteczniejszą metodą radzenia sobie z zaburzeniem obsesyjno - kompulsywnym. Terapia w nurcie poznawczo - behawioralnym zapewne będzie opierać się głównie na tej metodzie - zachęcam do poszukiwań pod tym kątem - za pośrednictwem portalu ZnanyLekarz można kontaktować się z poszczególnymi specjalistami - może warto przed wizytą dopytać o stosowane metody pracy? Dodatkowo w wydłużaniu czasu między obsesyjną myślą a kompulsywną czynnością można wspomóc się technikami oddechowymi czy uważnościowymi (mindfullness). W przypadku trudności ze znalezieniem odpowiedniego specjalisty można rozważyć terapię online ze specjalistą z innej części mapy Polski. Jeżeli objawy powodują w Twoim życiu znaczne cierpienie pomocne może się również okazać wspomożenie się farmakoterapią z przepisu lekarza psychiatry (np. leki z grupy SSRI). Pozdrawiam i życzę jak najszybszego znalezienia skutecznej pomocy, OBiałek