Czy ja mam problemy psychiczne czy to tylko urojenia?

4 odpowiedzi
Witam, nie wiem właściwie o co zapytać, bo chyba nie mam konkretnego problemu, chociaż już sama nie wiem. W środku tak się miotam, niewiele mnie cieszy, właściwie to nic mi nie jest, jestem zdrowa, mam pracę, dzieci, męża, ale nie mam z kim porozmawiać. Przytłacza mnie ta gonitwa, bycia we wszystkim dobra i chyba jestem, albo na zewnątrz udaje, że tak jest? Czy ze mną jest coś nie tak? Choć, skoro do Pani piszę to chyba tego potrzebuję.
Witam wnioskując z tego co Pani pisze najbardziej skłaniałbym się ku przejściowemu kryzysowi psychologicznemu. Wynika on z nadmiru obciażeń zawodowych i obowiazków rodzinnych. Mogą być też to początkowe obiawy wypalenia zawodowego. Każdy z nas aby sprawnie funkcjonować w sferze zawodowej i osobistej potrzebuje tak zwanych zasobów psychicznych czyli takiej energii psychicznej. Energię tą odnawiamy pozyskując ją z momentów które dają nam radość życiwą, przeżywanie pozytywnych stanów emocjonalnych regeneruje nas w sensie psychicznym. Może warto pomyśleć o zajęciu, czynności która byłoby nakierowane na czerpanie czystej radości z jej wykonywania, na przykład odnowienie starych pasji albo poszukanie nowych. Zapraszam na indywidualne konsultacje, razem pochylimy się nad Pani problemem. Pozdrawiam Radek :)

Witam Panią,
w dzisiejszym świecie coraz częściej za czymś biegniemy, do czegoś gonimy. Media każą nam być najlepszym we wszystkim, co wpływa na nas często deprymująco. Czasem w tym wszystkim czujemy się samotni, nie wiedząc co i komu można powiedzieć. Nie jest z Panią nic nie tak, może po prostu pogubiła się Pani i poszukuje drogi do spokoju.
Jeśli jest Pani zainteresowana zapraszam na terapię, wspólnie ustalimy cele i sposób ich realizacji, tak by nie czuła się Pani przytłoczona, a raczej, żeby znów mogła Pani się cieszyć dniem codziennym.
Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
Witam serdecznie,
skoro Pani czuje, że coś ją przytłacza, to warto o tym porozmawiać. Pytanie, co to jest? Może stawia Pani sobie za wysokie wymagania? A może Pani niewystarczająco radzi sobie ze stresem? Bez względu na to, co to jest, warto porozmawiać z kimś bliskim, przyjacielem albo psychologiem. Być może taka rozmowa okaże się pomocna w rozwiązaniu problemu. Nie warto z tym czekać, ponieważ rozwiązania na tym etapie mogą okazać się proste. Jeśli natomiast będzie się Pani dalej "dusić" z tym problemem, to w pewnym momencie może on Panią przerosnąć.
Pozdrawiam
Honorata Ruban
Dzień Dobry! Jeżeli odczuwa Pani potrzebę rozmowy ze specjalistą i podzielenia się wątpliwościami zapraszam do konsultacji. Zastanowimy się nad Pani obecnym samopoczuciem i jego źródłem. Przyjmuję w Centrum Psychoterapii Kucewicz&Piotrowicz, zachęcam do zapisania się na wizytę. Pozdrawiam serdecznie!