cześć :), próbuje już wszelkiej możliwości i pomyślałem, że napiszę o poradę. Od jakiś 4 miesięcy z

2 odpowiedzi
cześć :), próbuje już wszelkiej możliwości i pomyślałem, że napiszę o poradę. Od jakiś 4 miesięcy z partnerka nie uprawiamy skesu, wcześniej ten temat nie był problem. Za każdym razem gdy podjemuje ten temat czuje się zbyty lub słyszę odpowiedź, że nie ma gdzie ( obydwoje mieszkamy u rodziców, chociaż kiedyś to nie było problemem ). Jak proponuję inne miejsca, czy to auto czy jakiś plener to za każdym razem słyszę odpowiedź że tam to nie. Też już nie mam pomysłu jak mogę zacząć taka rozmowę, bo za każdym razem słyszę to samo, albo wynika z tego kłótnia, zero chęci z jej strony żeby to zmienić. Jak się również pytam czy jestem dla nie jej atrykcyjny lub obiektem pożądania to za każdym razem słyszę odpowiedź ,,nie wiem". Nie ma żadnej reakcji z jej strony, żebym mnie uwieść, czy żebym ją pożądał. Jakbym mógł prosic o jakas poradę jak mogę zacząć ten temat to byłbym mega wdzięczny :)
Dzień dobry. W dobrej relacji ważna jest komunikacja, bliskość, seks i intymność, jak również zaufanie. Rozumiem Twoją frustrację wynikającą zarówno z braku kontaktów seksualnych, jak i braku możliwości porozumienia się z partnerką w tym temacie.
Podjęłabym kolejną próbę rozmowy, ale tym razem ze skupieniem się na przedstawieniu Waszej sytuacji tj. "do tej pory uprawialiśmy seks w domu, dalej kiedy proponuję inne miejsca odmawiasz, nie inicjujesz sama kontaktu seksualnego" etc. Oczywiście ze spokojem, nie w tonie oskarżającym. Następnie dobrze by było abyś spróbował opisać dziewczynie swoje odczucia, obawy, potrzeby - prosząc aby się do tego po kolei ustosunkowała, prosząc jednocześnie aby nie zbywała Cię krótką, nic nie wnoszącą odpowiedzią.
Zaznaczyłabym także, że zależy Ci na budowaniu relacji z nią - zarówno przez rozmowę jak i przez kontakt seksualny i martwisz się zaistniałą sytuacją. Warto jest również zatroszczyć się o partnerkę pytając, czy coś jej się stało? czy nie jest chora? czy coś ją trapi? itp. Po kolei, powolutku, z czułością. Zachęcam do tego rodzaju rozmowy z partnerką i życzę powodzenia :))

W tej sytuacji optymalnym rozwiązaniem byłaby terapia par (a przynajmniej konsultacja dla pary). Pozdrawiam serdecznie i zapraszam.