Codzienny ból głowy

4 odpowiedzi
Witam. Mam problem z codziennym bólem głowy. Nie biorę żadnej tabletki, ponieważ nie chcę się truć, ale jednak zdażyło się. Sześć tyg. temu rzuciłam palenie, nie odczuwałam skutków ubocznych. Dopieo jakies 3 tyg temu poczułam większy apetyt szczególnie na łakocie, potem doszedł ból głowy który trwa czasem juz od chwili wstania z łózka, do tego dochodzą zmienne nastroje, raz jestem smutna, raz wesoła, jakieś dziwne przemyślenia. Nie wiem czy mam to spokojnie przeczekać czy udać się do lekarza?tylko jakiego? Dodam,że mam też Hashimoto, ale byłam ostatnio nawet u endo, wyniki w normie-jednak ciężko stwierdzić czy to przez tarczycę, czy przez papierosy.
Raczej konsultacja u neurologa w pierwszej kolejności

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam. Ból głowy raczej nie powinien mieć nic wspólnego z opisywaną przez Panią sytuacją. Proponuję konsultację Neurologa.
Sądzę, że są to objawy abstynencyjne.Zalecałbym dietę z wyłączeniem słodyczy a przy nasilonych objawach depresyjnych wizytę u psychiatry.
Leczenie bólów głowy zależy od rodzaju bólu i częstotliwości jego występowania. W przypadku rzadkich bólów głowy ( do 4-5 w ciągu miesiąca) podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. Leków przeciwbólowych, z jakiejkolwiek grupy, nie można jednak przyjmować zbyt często tj nie więcej niż 8 tabletek w miesiącu ponieważ wywołuje się polekowe bóle głowy. W przypadku częstych, silnych lub opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne. W leczeniu profilaktycznym stosuje się odpowiednio dobrane o działaniu przeciwbólowym leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne, kardiologiczne lub blokery kanału wapniowego. Skuteczność leków jest bardzo indywidualna, a wybór leku często polega na stosowaniu metody eliminacji i dobraniu najbardziej skutecznego środka.
W niektórych rodzajach bólu głowy dobrym rozwiązaniem są iniekcje toksyny botulinowej.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.