Jak dzialaja kwasy zwarte w kremach przeciwtradzikowych?

4 odpowiedzi
Chciałabym zapytac o specyfiki apteczne i drogeryjne z niskimi zawartosciami kwasów. Chodzi o kremy jak i formuly żelowe od 5-12% stężeniem.Czy są skuteczne w walce z trądzikiem np. zaskornikowym, jak czesto używać kremu z kwasem, aby poprawic jej kondycje. Kwas, ktory nie jest zneutralizowany i pozostawiony sam sobie na skorze wnika gleboko przez mieszki włosowe, czy to dobre dla skóry nawet jezeli sa to niskie stezenia ?
Pilingi są bardzo wskazane jako wspomagające leczenie skóry trądzikowej.Ich stosowanie musi być dostosowane do nasilenia zmian i przede wszystkim stosowanych zewnętrznie leków(mogą wzajemnie nasilać swoje działanie).

nie jest mozliwe dobre dobranie kremów oraz udzielenie porady tradzikowej bez obejrzenia pacjenta. Zapraszam serdecznie na konsultację
Dzień dobry,
kremy i pilingi zawierające kwasy to ogromna grupa kosmetyków wspomagająca osiągnięcie efektu estetycznego i / lub terapeutycznego w przypadku leczenia trądziku pospolitego, plam barwnikowych, przebarwień posłonecznych, zrogowaceń itp. Częstotliwość wykonywania pilingów jest zależna od rodzaju i stężenia kwasów a waha się od 2-4 tygodni. Każdy kwas
nałożony na twarz, należy zneutralizować-chyba że producent zaleca inaczej.
Pozdrawiam
Witam,
Kwasy stosowane w kosmetykach mają pozytywny wpływ na skórę trądzikową i mogą być pozostawione bez neutralizacji ze względu na niskie stężenia. Częstość aplikacji należy dobrać do wrażliwości skóry, czyli można stosować codziennie na wieczór lub 2 - 3 razy w tygodniu w przypadku skóry wrażliwej. Wnikanie hamuje rozwój bakterii, usuwa martwy naskórek, normalizuje pH więc jest korzystne. Pozdrawiam, Beata Kociemba