Co zrobić z brzuchem?

6 odpowiedzi
Witam. Jestem po trzech ciązach, gdzie w pierwszej przytyłam 36kg, potem kolejna i kolejna. Moja waga przed ciążami to między 50 a 53kg, po ciążach 95. Przeszłam na diete, zdrowo się odżywiam i zrzucam kilogramy. Mam taki problem że mój brzuch bardzo zaczyna mi zwisac i to mi bardzo przeszkadza. Czy mogę to jakoś wyciąć i jakie jest ryzyko takiej operacji. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam
Zapraszam na konsultacje w czasie ktorej bedzie mozliwa ocena Pani stanu oraz ew. omowienie mozliwosci zabiegowych

Witam. Po osiągnięciu wymarzonej wagi przeszkadzający fałd skórno-tłuszczowy może zostać usunięty chirurgicznie. Zabieg ten nazywa się plastyką powłok brzusznych. Oprócz wycięcia nadmiaru skóry chirurg zszywa ze sobą brzuśce mięśnia prostego brzucha likwidując w ten sposób przepuklinę kresy białej. Blizna po operacji znajduje się w "linii bikini" i rozciąga się od lewego do prawego biodra. Dodatkowa blizna znajduje się wokół pępka. Sam pępek na życzenie pacjentki może być mniejszy i płytszy.
Plastyka powłok brzusznych jest najrozlelejszym zabiegiem w chirurgii estetycznej, wiąże się z ryzykiem powikłań, które szczegółowo omawiam już na konsultacji. Czas rekonwalescencji to ok 3 tygodnie. Zabieg jest przeciwwskazany między innymi u nałogowych wieloletnich palaczy, osób chorych na cukrzycę. Zapraszam na konsultację.
Dzień dobry
Prawdopodobnie trzeba będzie usunąć nadmiar tkanki skórnej i podskórnej. Cięcie operacyjne znajduje się w bikini. Zapraszam na konsultacje do jednego z moich gabinetów.
Pozdrawiam
Leszek Leszczyński
Dzien dobry,
w taki przypadku najprawdopodobniej konieczne bedzie wykonanie abdominoplastyki, ktora nie tylko pozwoli na usuniecie nadmiaru skory, ale rowniez umozliwi napiecie miesni brzucha, zblizenie ich w zakresie kresy bialej, dajac efekt bardziej plaskiego brzucha. Zabieg przeprowadzam w prywatnym oddziale chirurgicznym duzego wielospecjalistycznego szpiatala w Polanicy Zdroju, co daje gwarancje najwyzszego bezpieczenstwa. Ostateczna kwalifikacja do zabiegu oraz dokladne informacje dotyczace postepowania operacyjnego i pooperacyjnego - w trakcie konsultacji, na ktora zapraszam do ktroegokolwiek z gabinetow wymienionych na stronie znany lekarz.
Przepraszam za brak polskich liter, pisze z komputera stacjonarnego w USA, gdzie jestem na szkoleniu.
Z powazaniem,
lek. Piotr Drozdowski
Specjalista chirurgii plastycznej
FEBOPRAS
Szanowna Pani,

Bardzo się cieszę, że zwraca się Pani do mnie z tym problemem. Wiotkie powłoki brzuszne po ciąży, zwłaszcza w przypadku dużych wahań wagi, są bardzo częste. Wiele młodych pacjentek szuka porady z tego właśnie powodu.

Operacja plastyczna brzucha jest prawie zawsze w takim przypadku możliwa i przynosi bardzo dobry efekt kosmetyczny. Usuwa się nadmiar skóry, często zmienionej rozstępowo, i zwykle wykonuje się dodatkowo plastykę mięśni prostych, które rozsuwają się w czasie ciąży, tworząc przepuklinę kresy białej.

Operacja jest duża, ale ryzyko powikłań jest stosunkowo niewielkie. Obejmuje przede wszystkim problemy z gojeniem rany. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, a hospitalizacja trwa zwykle 2 doby.

Zapraszam na konsultację. Życzę wytrwałości w odchudzaniu i gratuluję dotychczasowych sukcesów.

Z poważaniem,
dr Michał Lewandowicz
Szanowna Pani,
Jest tak wiele czynników które należy wziąć pod uwagę planując taki zabieg, że nie sposób zrobić to on-line. Przede wszystkim należy odpowiedzieć na pytanie czy planuje Pani kolejne ciąże i jaki jest Pani obecny BMI? Poza tym o wszystkim decyduje badanie kliniczne pacjenta. Od tego zależy zakres operacji. Czy będzie to zabieg polegający tylko na wycięciu nadmiaru skóry, czy także usunięciu nadmiaru podskórnej tkanki tłuszczowej a może i wzmocnienia w warstwie mięsniowo-powięziowej jesli będa wskazania. To mozna ocenic tylko po dokładnym zbadaniu Pacjenta tak więc zapraszam na konsultację.
Pozdrawiam serdecznie