Zwichnięcie rzepek kolanowych

1 odpowiedzi
Witam. Rozpoznano u mnie podwichnięcie w kierunku bocznym rzepek kolanowych i niestabilność stawów kolanowych. Rzepka jest niestabilna, czasami przesuwa się podczas chodzenia i samoczynnie powraca do osi przy zgięciu kolana, co – niestety – grozi upadkiem, nie ma bólu (jedynie sporadycznie niewielki ból) ani obrzęku kolan. Muszę jeszcze dodać, że lekarz ortopeda-traumatolog zdiagnozował u mnie uogólnioną wiotkość stawową. Proszę o informację, czy tzw. nawykowe zwichnięcie rzepek się operuje? Jakie są powikłania po operacji, czy prawdą jest to, że staw kolanowy po operacji może być na zawsze”„sztywny”„? Czy można po operacji zachować normalną ruchomość tego kolana? Kilku lekarzy ortopedów stwierdziło, że oczywiście jest to możliwe, chociaż raz stwierdzono, iż każdy taki zabieg grozi trwałym unieruchomieniem kolana. Mam 27 lat, na zwichnięcie rzepek cierpię już od kilkunastu lat. Proszę o opinię Pana Doktora.
Dziękuję
Witam Panią, zwichnięcia rzepek i niestabilność jest dużym problemem i często daje w perspektywie czasu dolegliwości bólowe z powodu wtórnych zmian zwyrodnieniowych i uszkodzenia chrząstki. Najczęściej przyczyną jest dysplazja stawu rzepkowo-udowego, wiotkość, bądź zaburzenia osiowe kończyny. W każde leczenie wpisany jest jakiś odsetek powikłań, ale do operacji są konkretne wskazania. Zabiegi operacyjne wykonujemy po to aby poprawić funkcję a nie pogorszyć, nie zawsze jednak w 100% udaje się uzyskać taką funkcję jakby się chciało. Są różne rodzaje zabiegów aparatu wyprostnego, zależy to od powodu z jakiego dochodzi do zwichnięć.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.