Co oznaczają czerwone okolice intymne u dziecka?

4 odpowiedzi
Mój syn ma 6 lat cały czas czerwone okolice odbytu i pod siusiakiem. Robiłam badania w kierunku Candida i nic nie wykryto. Co to może być? Smarujemy maścią Tormentol, a jak nie smarujemy to znowu czerwone.
Problem wymaga wizyty lekarskiej i zbadania pacjenta.pozdrawiam.

Najczęściej przyczyną są rzeczywiście zmiany spowodowane inf. grzybiczą. Nie tylko candida jest przyczyną takich zmian, rodzajów inf. grzyb. jest wiele więcej. Tormentiol jest lekiem nie działającym na grzybice. Proszę spróbować zrobić wymaz z tej okolicy i posiew w kierunku bakteryjnym i grzybiczym. Dopiero wtedy będzie można poznać dokładniejszą przyczynę występowania zapalenia skóry tej okolicy. pozdrawiam
Witam Trudno odpowiedzieć na pewno nie widząc. Proszę spróbować przez 2 dni krem E45 Jeśli nie pomoże zapraszam na wizytę w sobotę pozdrawiam
Dzień dobry, Nie jestem pediatrą, na co dzień nie zajmuje się tego typu problemami.
Oczywiście najlepiej jest pójść do lekarza pediatry, który zna dziecko. Nie widzę również, charakteru zmian. Rozumiem, że rano po Tormentiolu nie ma zaczerwienienia.
Ja bym spróbował zadbać o higienę w sposób bardzo restrykcyjny, tzn mam na myśli, używanie za każdym razem wilgotnych chusteczek do dokładnego wytarcia okolicy odbytu po każdym oddaniu kału. Do tego użył bym Clotrimazolu w kremie (jest bez recepty) zamiast Tormentiolu, Takie smarowanie powinno trwać około miesiąca. Osobiście, poprosił bym też o badanie kału, na jaja pasożytów, w szczególności owsiki, oraz candidę. Dziecko 6 letnie z reguły potrafi samodzielnie wykonywać czynności związane z toaletą przy oddawaniu moczu czy kału, ale czy robi je dostatecznie precyzyjnie. Może się zdarzyć, że robi je nieco niedokładnie. Wystarczy by bielizna byłą nieco zamoczona ,a będzie to zwiększało szanse namnażania się drożdżaków. Obecność pasożytów może wywoływać świąd i nie świadome pocieranie tego miejsca> Oczywiście , są to nieco teoretyczne rady, oraz nie poruszają wszystkich możliwości. Podsumowując, powinno się pójść do lekarza pediatry i pokazać zmiany. Miłego dnia.