Problemy z jelitami co to może być?

5 odpowiedzi
Witam.Chciałabym zasięgnąć porady od roku czasu mam problemy z jelitami to są problemy z wypróżnianiem mam twarde jelita po każdym jedzeniu bolą mnie jelita, a najczęściej jak zjem Dania, gdzie głównym składnikiem jest w różnej postaci ser. Moja Pani doktor nie wie dokładnie co to jest skierowała mnie na USG, ale tam nic nie wykazało.
Proszę o poradę
Pozdrawiam
Proszę zmienić dietę na bardziej urozmaicona ,z większą ilością warzyw i owoców, kasz, czyli produktów z dużą zawartoscią błonnika i pic ok 1,5 litra wody dziennie. Pozdrawiam

Brak mi dokładnych danych dot.wieku pacjenta. Oczywiście opisane objawy mogą być wynikiem nietolerancji laktozy, ale może to być także coś poważniejszego. Kolonoskopia jest na pewno skuteczniejszym badaniem niż USG jamy brzusznej ( które służy głównie do oceny narządów miąższowych jak nerki , wątroba czy trzustka )
Proponuję pełną diagnostykę przewodu pokarmowego- łącznie z badaniami w kierunku alergii. Po ustaleniu diagnozy, prawidłowe leczenie, oraz wizyta u dietetyka. Pozdrawiam. HJC
Problemem może być zaburzona perystaltyka p.pokarmowego, gdy brakuje w diecie błonnika, a głównym składnikiem jest ciężkostrawny ser głównie "żółty". USG nie zdiagnozuje jelit. Konieczna jest Kolonoskopia. Proszę wprowadzić do diety potrawy o dużej ilości błonnika lub dodać jeszcze leki poprawiające perystaltykę np. Colon C. pozdrawiam
Witam. Zapraszam do gabinetu na badanie, może to być nieprawidłowa flora jelitowa i /lub alergia na mleko ( z niego powstaje ser) i wiele innych rzeczy. Zapraszam do Remedical