co oznacza sen w którym stoimy na schodach do piwnicy a na ich koncu znajduje sie czarna postać

4 odpowiedzi
co oznacza sen w którym stoimy na schodach do piwnicy a na ich koncu znajduje sie czarna postać
Witam serdecznie,

Jest bardzo fajna teoria psychologiczna która bazuje na czystej neurologii by wytłumaczyć znaczenie snów.
Teoria tłumaczy sen jako przypadkowe "wystrzeliwanie" neuronów podczas fazy snu REM. Potem głowa odbierając te impulsy stara się nadać im jakieś większe znaczenie. To pokazuje czemu w niektórych snach łączy się kilka różnych, czasem przeciwstawnych wątków.
Co najważniejsze, ta przypadkowość w wystrzeliwaniu neuronów jest przypadkowa tylko do pewnego stopnia. Te neurony są mocniej aktywne które są używane w życiu codziennym.

A więc, konkluzja tej teorii jest taka że podczas snu REM pojawiają nam się obrazy które dominują w naszym życiu, mogą być one zapisane przez wydarzenia lub towarzyszące nam emocje.
Jeśli chce się zrozumieć prawdziwe znaczenie snu to trzeba zadać sobie pytanie "co dla mnie oznacza ta czarna postać osoby stojącej na końcu schodów do piwnicy?" Może ta postać przypomina o strachu/przerażeniu który dominował w ostatnich dniach a może jest to przypominajka o złej postaci w twoim życiu która zaczeła o sobie przypominać.

Mam nadzieję że w jakimś stopniu pomoże info o teorii snu.

Pozdrawiam,
Adrian Olesiak

Nie oceniamy treści marzeń sennych za pomocą sennika ani tutaj; dlatego, że to Pacjent sam nadaje znaczenie swoim marzeniom sennym - proszę poszukać kogoś z kim mógłby Pan/Pani przeanalizować wspólnie ww. marzenie senne.
Pozdrawiam serdecznie; Janina Czech
Oznacza na ogół, że oglądamy za dużo horrorów ze schodzeniem do piwnicy najmniej logicznych sytuacjach. Ewentualnie, że coś do powiedzenia ma podłoże psychiczne ale z tym warto udać się do specjalisty od marzeń sennych, który weźmie dokładnie pod lupę Pana doświadczenia, emocje i pomoże Panu dotrzeć samodzielnie do znaczenia jakie Pan nada strategicznym elementom tej historii.
Wszystkiego dobrego!
W zależności od nurtu w psychologii sny mogą mieć znaczenie lub nie być szczególnie istotne. Są teorie, które mówią, że sny są jedynie naszymi "myślami", czy aktywnością neuronów, gdy śpimy, a według innych są "królewską drogą" do poznania nieświadomości. Istotne mogą być sny, które się powtarzają lub mają szczególny ładunek emocjonalny. Ciężko je jednak interpretować bez znajomości pacjenta i jego historii.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.