Cień drugiej kreski na teście ciązowym

4 odpowiedzi
Witam!
Mam pytanie: okres spoznia mi sie 14 dni, mam wiele z wczesnych objawow ciazy. Dzis rano zrobilam test ciazowy i pojawila sie bladorozowa druga kreska, ale widoczna tylko pod odpowiednim kątem i pod swiatlo (przy normalnym polozeniu nawet na oswietlonej powierzchni nie widac drugiej kreski), tak, jak gdyby byl to jej cien znajdujacy sie glebiej niz kreska potwierdzajaca prawidlowe uzycie testu.
Czy jest sens tutaj robic badanie krwi HCG czy istnienie ciazy jest tutaj wykluczone?
Pozdrawiam
Szanowna Pani,
Przy opóźnieniu miesiączki o 14 dni u kobiety miesiączkującej regularnie wynik testu ciążowego (w przypadku gdy jest ciąża) powinien być pewny i jednoznaczny. Proponuję powtórzyć test, przy czym ja bym kupił inny test niż ten poprzedni. Są różne testy, zdarzaja się wady fabryczne itp. Jeśli drugi będzie także negatywny to prawdopodobieństwo ciąży jest znikome. Ale jeśli ma Pani rzeczywiście wiele objawów domyślnych wczesnej ciąży to oznaczenie stężenia HCG w surowicy krwi będzie miało sens i może pomóc Pani odzyskać spokój ducha.
Z wyrazami szacunku,
CS

witam
oczywiście najbardziej pewne będzie wykonanie badania z krwi beta- hCG
pozdrawiam
Myśle ze jest sens wykonania B HCG lub powtórzyć test ciążowy za 2-3 dni
Ciąża to stan dynamiczny ... Testy wychodzą pozytywnie dopiero od pewnego momentu . Sensownym byłoby wykonanie B-HCG we krwi . O istnieniu ciąży , jej prawidłowej lokalizacji i prawidłowym rozwoju poinformuje lekarz na wizycie do czego namawiam . Pozdrowienia !