Za MAŁO EOZYNOFILÓW i WITAMINY D ? - co dalej ?

1 odpowiedzi
Witam, mam 22 lata, a borykam się z dużą ilością problemów zdrowotnych.
Choruje na niedoczynnosc tarczycy(biore euthyrox 25), mam mutację genu MTHFR., mialam problemy z krzepliwoscia krwi, oraz borykaam sie z ciągle powiekszonymi wezlami chlonnymi(zaczęło się od szyji, a teraz mam powiekszone i na szyji i w jamie brzusznej te krezkowe do 1,5cm - wyszlo to z tomografii i napisane jest, że do dalszej diagnostyki, tylko nie wiem gdzie się z tym udać). Mam tez problemy z glukozą (w szpitalu po trzech dniach niejedzenia, nie licząc kroplówek, moja glukoza wynosila 103, a we wczesniejszych badaniach krwi laboratoryjnych rowniez byla zawyzona)
Ostatnio zrobilam badania krwi i wyszlo mi, że mam silny niedobór EOZYNOFILÓW (0,5)- z tego co czytalam może mieć to skutek z nadnerczami(nie wiem do jakiego lekarza sie udac z tym, mam na mysli specjaliste)
Węzły chlonne o ktorych wspomnialam są bolesne.. ugniatają z prawej strony jamy brzusznej, odczuwam koszmarne bóle, czasem nawet mi dretwieje noga i boli jak ja podnosze (nie, nie jest to wyrostek, bo bylam z tym nawet w szpitalu i tam leczyli mnie tylko antybiotykiem, bo mialam jakas niezidentyfikowaną wodę w jamie brzusznej).
Mam również silny niedobór witaminy D..(7,68ng/ml)
Dodam, że zawsze mialam podwyzszone krwinki czerwone w badaniach, o dziwo teraz wyszly dobre.
Nie wiem co mam dalej robić, do jakiego lekarza isc, sprawa z węzłami ciagnie sie juz sporo czasu i co chwile w jakims innym miejsu one sie powiekszaja(szyja, brzuch).
Homocysteiny mam lekko za duzo, bo 11,00. Mialam kiedys zle wyniki koltyzoru, zawyzony był, jakies pare miesiecy temu.
Mam psa, nie wiem czy nie powinnam zbadac jakis pasozytow, ale tez nie wiem jakich, bo ich sa miliony, a żaden lekarz na to uwagi nie poświęcił.
Chcialabym uzyskac jakies informacje, czekam.
Pozdrawiam.
obniżony poziom eozynofilii może występować w alergiach, przy stosowaniu glikokortykosteroidów, w nadczynności kory nadnerczy, choroby reumatyczne... jeśli chodzi o powiększone węzły chłonne to sprawa z pewnością do aktywnej obserwacji... w razie wątpliwości wskazana byłaby biopsja lub pobranie węzła chłonnego do badania histopatologicznego... a witaminę D trzeba uzupełnić!