Usuwanie kamienia nazębnego i piaskowanie

6 odpowiedzi
Witam byłam u stomatologa żeby zapisać się na usuwanie kamienia nazębnego lekarz powiedział że trzeba też wykonać piaskowanie. Chodzi o to że mam zapalenie dziąseł. Czy piaskowanie nie pogorszy zapalenia. Bardzo się boję czy przed wizytą mogę wziąść jakiś lek uspakajacy czy ma to wpływ na znieczulenie. Proszę o pomoc
Dzień dobry, ziołowe leki uspokajające nie mają wpływu na działanie znieczulenia. Prawidłowo wykonane piaskowanie na pewno nie pogorszy stanu przyzębia. Pozdrawiam Piotr Haus

Piaskowanie nie leczy zapalenia dziąseł, celem piaskowania jest usunięcie osadów i przebarwień, które są na szkliwie zębów.Zapalenie dziąseł leczy się poprzez usunięcie kamienia nazębnego i płytki bakteryjnej.Jeżeli piaskowanie będzie wykonane w fazie zapalenia dziąseł, mogą one bardzo krwawić,podczas zabiegu. Piaskowanie nie jest przeciwskazane w stanie zapalnym dziąseł, wszystko zależy od stopnia jego zaawansowania.Dlatego jeżeli zapalenie jest nasilone, z piaskowaniem warto zaczekać do wizyty kontrolnej (około 2 tyg po skalingu)
Witam! Stan zapalny dziąseł wyklucza piaskowanie. Należy znaleźć powód tego zapalenia, np. masywny kamień nazębny. Po usunięciu kamienia nazębnego należy zachować reżim higieny jamy ustnej, zastosować odpowiednie płukanki. Tu polecam Eludril. Kiedy stan zapalny minie może Pani poddać się zabiegowi piaskowania, czyli usuwania osadu nazębnego. Mam nadzieję, że w kilku słowach byłam pomocna.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Witam ja osobiście uważam ze te zbaiegi nie powinny byc rozdzielane , jesli nie ma przeciwksazań, zawsze warto wykonać to razem.Procedura higienizacji nie powinna przerażać to takie bardziej zaawansowane mycie zębów. , wykonane profesjonalnie. Niektóre leki mogą mieć wpływ na znieczulenie. Pozdrawiam lek . dentysta Kazimierz Szulist
proszę się nie obawiać nic się nie pogorszy a wręcz poprawi ,coś uspakajającego proszę bardzo byle nie do przesady
Usunięcie kamienia na pewno poprawi stan dziąseł,z piaskowaniem radziłabym się wstrzymać do ustąpienia stanu zapalnego,pozdrawiam