CHORY JĘZYK

21 odpowiedzi
mój problem zaczął się miesiąc temu od uczucia większej ilości śliny w ustach.pużniej zrobił się problem z językiem ,zrobił się czarwony,podpuchnięty,jakby ponacinany po bokach,wrażliwy na gorące potrawy.pozatym dolne dziąsła mam takie jakby podrażnione i policzki od środka.ogólnie jakby całą jake ustną mam podrażnioną.co może mi dolegać ,jakie badania wykonać.
Witam, konieczna jest w tej sytuacji konsultacja. Wiele przyczyn może spowodować takie dolegliwości. Obawiam się, że problem sam nie zniknie. Zapraszam. :)

Przede wszystkim zgłosić sie do specjalisty od chorób błony śluzowej jamy ustnej, czyli periodontologa, być może jest to jedna z postaci zapalenia języka
Witaj,
Może to być grzybica lub uczulenie, koniecznie skontaktuj się z lekarzem dentystą -jeśli masz możliwość to z periodontologiem. Możliwe, ze będzie potrzebny wymaz z jamy ustnej. Życzę powodzenia.
Aleksandra Bąk
może to być objaw alergiczny potrzebna jest wizyta u dentysty żeby dokładnie zbadał okolice całej jamy ustnej z zewnątrz i wewnątrz
Myślę że konieczna będzie wizyta w gabinecie,może to być grzybicze zapalenie jamy ustnej,leki na tę dolegliwość są na receptę.Zyczę szybkiej poprawy i pozdrawiam
Witam!
Należy się udać do lekarza specjalisty stomatologa periodontologa, który specjalizuje się w chorobach błony śluzowej jamy ustnej.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Dzień dobry, opisane objawy mogą mieć różne przyczyny miejscowe lub ogólne.Proszę nie zaniedbywać starannej higieny jamy ustnej używając miękkiej szczoteczki , łagodnego płynu do płukania i zgłosić się jak najszybciej do lekarza stomatologa.
z poważaniem
Ewa Kaniewska
Witam.
Polecam umówić się na wizytę. Po badaniu można rozwiązać bieżący problem i uniknąć kłopotów w przyszłości.
Pozdrawiam
Olga Zolnieruk
to może być zakażenie grzybicze ,najlepiej pójść do dentysty wypisze leki p,grzybicze ,równocześnie dieta bez mlecznych produktów i bez cukru.
Dzień dobry, jest to zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, ale rodzaj i metodę leczenia można ustalić dopiero po wizycie w gabinecie i być może zrobieniu odpowiednich badań.
Pozdrawiam
Należy udać się do dentysty celem oceny stanu jamy ustnej i wydania ewentualnych zaleceń odnośnie dalszego postępowania
Zapraszam na konsultację
Możliwe że to objaw alergiczny potrzebna jest wizyta u stomatologa, zapraszamy.
Witam;
Pański problem musi ocenić lekarz specjalista, należy usunąć kamień , zrobić sanację jamy ustnej i ewentualnie zlecić po zbadaniu leki;
Pozdrawiam
Witam,
przede wszystkim należy zgłosić się do stomatologa celem dokładnej diagnostyki i wprowadzenia odpowiedniego postępowania.
Pozdrawiam i zapraszam do Centrum Stomatologii Veronadent.
W tym przypadku należy zacząć od pełnego pakietu badań: morfologia z rozmazem, poziom żelaza, Wit B12, sód, potas, hormony tarczycy, cukier z krzywą cukrową, lipidogram. Należy ustalić czas i okoliczności, kiedy to się zaczęło. Lekarz internista lub stomatolog musi przeprowadzić dokładny wywiad (pytając o sprawy, które pacjenci zwykle nie biorą pod uwagę). Przyczyna może być miejscowa lub może być to objaw początku jakiejś choroby układowej lub reakcji alergicznej lub nietolerancji. Nie należy tego lekceważyć.
Witam, na większość badań konieczne jest skierowanie.Nie widząc zmian w jamie ustnej trudno diagnozować, proszę wybrać się do lekarza dentysty na dokładne badanie stomatologiczne w celu konkretnej diagnozy.Pozdrawiam
Witam. Na podstawie podanego opisu na prawdę trudno postawić prawidłową diagnozę. Konieczna byłaby wizyta w gabinecie i pełne badanie. Na tą chwilę mogę zalecić płyn do płukania jamy ustnej Eludril - 2 razy dziennie po myciu zębów przez nie więcej niż 2 tygodnie.
Dzień dobry,
Przy takich dolegliwościach poleciłabym konsultacje z periodontologiem,warto też zadbać o higienę jamy ustnej, w okolicach podrażnionych proszę bardziej się przykładać do szczotkowania jednak proszę pamiętać aby robić to delikatnie z wyczuciem i delikatnie.:-)
pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry. To trudno określić bez oglądnięcia . Zacznijmy od tego z kim mamy do czynienia? Mężczyzna , kobieta? Bo jak kobieta to mogą to być objawy np. ciąży- zaburzenia hormonalne w czasie ciąży mogą wywoływać takie objawy. Może to być efekt wyrzynania zębów mądrości, które może spowodować wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej. Objawy takie jakie są tu opisane mogą też wskazywać na bardzo poważne schorzenia od cukrzycy poprzez nowotwór krwi( białaczka) ,grzybicę jamy ustnej aż nawet na chorobie popromiennej kończąc.Proponuję zgłosić się jak najszybciej do stomatologa.
Dzień dobry. Proszę umówić się na wizytę korzystając z grafiku online lub telefonicznie. Bez badania stomatologicznego nie jestem w stanie się wypowiedzieć. Pozdrawiam Piotr Wójcik
Dzień dobry, konieczna jest dalsza diagnostyka u laryngologa lub stomatologa - wymaz z jamy ustnej. Dalsze postępowanie będzie zależało od wyniku.