Chłoniak? coś innego? Lekarze nie pomagają

1 odpowiedzi
Witam
Około 2 miesiące temu zaczęły się u mnie problemy ze zdrowiem.Mam 18 lat ważę ok. 63kg.
Jestem bardzo aktywny , dużo jeżdżę na rowerze , spaceruje. Odżywiam się raczej zdrowo, może nie jem zbyt regularnie ale nie spożywam zupek chińskich czy podejrzanych napojów.
Wszystko zaczęło sie od 18 urodzin kolegi w czerwcu , przy grillu wypiłem 3-4 kieliszki i poczułem że coś jest nie tak , zaczęło mnie piec w żołądku i po powrocie do domu wymiotowałem , kolor przypominał kawę z mlekiem.
Zaczęły się stany podgorączkowe(37.4) ogólne osłabienie , brak apetytu , dreszcze.
Większość wakacji przeleżałem w łóżku pod kocem chociaż temperatura na dworze sięgała 40stopni.
Brzuch pobolewał mnie 1-2 w tygodniu ale zbytnio się tym nie przejmowałem.
Teraz najczęściej boli mnie wieczorem , często ustępuje w pozycji leżącej.
Zaczęły mi się pocić dłonie i stopy i sporadycznie pociłem się w nocy najczęściej nad ranem.
Lekarz rodzinny zlecił morfologię , wyszła prawidłowo . Później zaczął mnie lekceważyć , czułem się coraz gorzej , a on odsyłał mnie do domu i że te objawy to przez pogodę , a temperatura ciała 37.4 to normalna temperatura człowieka w lato...
Zleciały wakacje, zaczęły się problemy z pamięcią i koncentracją , schudłem 5kg , bolą mnie kości i stawy. Jądra zmieniaja swoją wielkość i twardość (urolog twierdzi że wszystko jest ok)
Nieznośne bóle głowy nasilające się przy pochylaniu , ucisk w karku i lekkie problemy z przełykaniem.
Dodatkowo od zimy mam niedrożny nos tzn. czuję że jest zatkany tuż przy samym gardle , nie mam kataru.Podczas mówienia co jakiś czas zatyka mi się lewe ucho.

Zauważyłem również u siebie powiększone węzły chłonne , dostałem skierowanie do szpitala na diagnostykę utraty wagi. Przeleżałem 2 dni bezczynnie bo po morfologii stwierdzili że jestem zdrów. Udało mi się wyprosić jedynie badanie USG
https://zapodaj .net/7d5d560d56316.jpg.html
https://zapodaj .net/b69e3ef210c16.jpg.html
Od czasu wypisu że szpitala powiększyły mi się także za uchem , pod uszami i pod brodą.
Węzły są twarde raczej przesuwalne, nie bolą przy dotyku , ale odczuwam ból jakby uciskały na nerwy.

Miałem robione badanie na borelioze
Przeciwciała w kl. IgG 13,0 RU/ml
Przeciwciała w kl. IgM 3,1 RU/ml
Dodam że w domu mam kota(dawno nie był odrobaczany,zjada muchy i często mnie liże , w dodatku sprzątam jego kuwetę)
Często chodziłem na basen i nie wiem czy to ma jakieś znaczenie jadłem kebaby z baraniną.
Szanowny Panie,

Prezentowane przez Pana objawy są bardzo niecharakterystyczne. To jest zawsze kłopot dla diagnosty. Z jednej strony cechy zaburzeń funkcjonowania przewodu pokarmowego, z drugiej sprawa węzłów i zatok.
Myślę, że należy rozpocząć od najprostszych badań: morfologia, CRP, enzymy trzustkowe, próby wątrobowe.
Nie jestem w stanie odczytać linków do USG; ale USG brzucha jest dobrym pomysłem (ocena trzustki, wątroby). Ewentualnie gastroskopia, jeżeli dolegliwości żołądkowe się utrzymują.
Węzły do oceny klinicznej, a jeżeli lekarz uzna, że są nieprawidłowe - biopsja igłowa.

Od tego bym zaczął. Dalsze postępowanie zależnie od wyników.

To są jednak tylko luźne uwagi. Nie da się leczyć przez internet.

Z poważaniem,

dr Michał Lewandowicz