charczenie u psa

8 odpowiedzi
Dzień dobry mam taki problem gdyż mam pieska rasy west highland white terier i zauważyłam że moja sunia od wczoraj charczy tak jakby chciała zwymiotować. Czy mogę jej jakoś pomóc? Psiak ma 3 latka i do tej pory nie zdażały jej się takie problemy.
Należy udać się jak najszybciej do lekarza weterynarii w celu zdiagnozowania powodu charczenia, przyczyn może być dużo od przeziębienia, problemy kardiologiczne, po ciało obce.

Myślę, że najlepiej pójść do najbliższej lecznicy weterynaryjnej.
Pozdrawiam, A.W.
Dzień dobry. Przede wszystkim udałabym się do lekarza weterynarii, następnie podawałbym pieskowi letnią wodę i letnie jedzenie, spacery krótkie. Prawdopodobnie ma zapalenie gardła, ale potrzebne jest badanie i diagnostyka.
Dzień dobry.
Wymieniony objaw to zbyt mało dla postawienia diagnozy.
Natomiast jeżeli do tej pory charczenie nie występowało, to wskazanie do dokładnego badania, Przyczyną może być zapalenie gardła z powodu infekcji jak i uszkodzenie z innego powodu. Trzeba ustalić miejsce i przyczynę wystąpienia charczenia.
Pozdrawiam, Zalewski Grzegorz.
Powinien zbadać lekarz, może być to zapalenie tchawicy i gardła, podrażnienie krtani, ciało obce. Należy osłuchać dobrze serce
Mam nadzieję że to przeziębienie. Proszę iść do lecznicy
Witam, opisane przez Panią objawy wskazują najprawdopodobniej na zapalenie krtani i/lub tchawicy. Konsultacja u lekarz weterynarii jest konieczna. Pozdrawiam
przy opisanych przez Panią objawach, najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do swojego lekarza weterynarii. Państwa pies potrzebuje dokładnego wywiadu oraz badania, które pozwoli znaleźć przyczynę i rozwiązanie problemu.
pozdrawiam, lek. wet. Łukasz Popłonkowski