Borderline

6 odpowiedzi
Czy zajmuje sie pani terapia przez internet osob z problemami zaburzen osobowosci (borderline).Czy poleca pani kogos kto by w 100% zdiagnozowal ta chorobe ,Jak na razie to tylko nasze podejrzenia.Czy jest jakis test aby to sprawdzic ??
Dziekuje
Witam serdecznie, terapia osób z osobowością chwiejną jest możliwa jedynie w gabinecie lub w ośrodku zamkniętym, ewentualnie na oddziale szpitalnym zaburzeń osobowości.
Jeśli chodzi o testy to oczywiście takie są i posługują się nimi psychoterapeuci behawiolano-poznawczy, jednak są również inne metody diagnozowania tychże zaburzeń (np. wywiad z pacjentem).
Serdecznie zapraszam do gabinetu specjalisty.
Pozdrawiam

Witam. Diagnoza zaburzeń w pracy terapeutycznej nie jest najważniejszym aspektem. Myślę, że czasem wręcz może przeszkadzać, gdyż staje się swego rodzaju etykietą, która zawęża perspektywę. Nie znam specjalisty diagnozującego borderline, jednak z pewnością można udać się na wizytę do lekarza psychiatry, który diagnozę postawi. Co do terapii przez skype, to nie widzę problemu w tym, aby ją poprowadzić, choć zawsze zaznaczam, że jest to forma mniej komfortowa dla terapeuty jak i dla klienta. Pozdrawiam i życzę wielu sił w poszukiwaniu rozwiązań.
Dziękuję za zainteresowanie moją ofertą. Ja pracuję w Nurcie Skoncentrowanym na Rozwiązaniach. W tej terapii nie jest ważna diagnoza zaburzenia (w tym przypadku borderline). Bardziej istotne są potrzeby klienta i skupienie się na tym, jak będzie wyglądać jego życie gdy "wyzdrowieje". Stosuje się też metodę małych kroków, które przybliżają do celu. TSR jest z zasady terapią krótkoterminową. Jeśli myśli Pan/Pani o pogłębionej analizie zaburzenia borderline, włącznie z analizą przeszłości, dzieciństwa - bardziej wskazana będzie psychoanaliza lub terapia psychodynamiczna. NIe znam testów, które diagnozują to zaburzenia, myślę że bardziej trafna będzie analiza objawów. Co do terapii na skype proszę o kontakt telefoniczny. Pozdrawiam serdecznie Magdalena Szweda
Witam,
Diagnoza w kierunku osobowości z pogranicza (Borderline) odbywa się na podstawie analizy objawów klinicznych - ich potwierdzenia, częstości występowania, nasilenia głównie na podstawie wywiadu i obserwacji według jednej z dwóch ogólnie przyjętych na świecie klasyfikacji zaburzeń. Oczywiście istnieją testu jak np. SCID, które służą potwierdzeniu diagnozy. Sama diagnoza może zostać postawiona przez doświadczonego psychologa, psychoterapeutę. Terapia za pomocą połączenia internetowego osoby z zaburzeniem z pogranicza nie wydaje mi się odpowiednią ponieważ w zaburzeniach osobowości niezwykle istotne jest zbudowanie dobrej, autentycznej relacji terapeutycznej.
Witam serdecznie, tak zajmuję także terapią on-line ( Skype ).
W diagnstyce opieram się na niemieckich kryteriach DSM - 14 i Kryteriach F.60.3
O ile się orientuję nie ma polskich testów, albo nie ma dobrych polskich testów dotyczących
Borderline. Zanurzenie Borderline ( Emocjonalnie niestabilne zaburzenie osobowości ) jest niełatwe do zdiagnozowania, dlatego preferuję przeprowadzenie diagnozy osobiście. Jednak, jeżeli pacjent/ka nie może się zjawić w gabinecie w Warszawie, możliwe jest przeprowadzenie diagnostyki on-line. Pozdrawiam i w razie zainteresowania proszę się zgłosić do mnie telefonicznie lub mailowo w celu uzgodnienia terminu.. Krzysztof Dudziński
Witam. Borderline jest zaburzeniem osobowości, nie chorobą. Diagnoza tego zaburzenia z pewnością byłaby uzasadniona na potrzeby psychoterapii. Nie prowadzę psychoterapii przez Internet, polecam osobisty kontakt z psychologiem.