Rozpadek związku

1 odpowiedzi
Pani Marto,
jestem w b.trudnej sytuacji życiowej. Mam dwójkę dzieci (7 lat i 2 lata), jesteśmy z partnerem razem od 12 lat. Było między nami bardzo różnie, ale przez ostatnie pół roku było bardzo źle, oddaliliśmy się od siebie, On znalazł sobie inną partnerkę, mężatkę z 2 dzieci, o zdradzie dowiedziałam się przypadkiem. rozstaliśmy się, powiedział że się zakochał, a mnie nie kocha. Wrócił po 1,5 tygodniu ze względu na dzieci, poszliśmy na konsultację do psychologa, po której ja załamałam się kompletnie. Psycholog zasugerował, że powinniśmy się rozstać. Mimo wszystko zostaliśmy razem, on rozstał się z tamtą kobieta, ale czuję, że już nie czuje do mnie tego co kiedyś, jeśli jeszcze cokolwiek czuje. Rozmawiałam z nim, czuje się zagubiony, czuje się nikim, że nie ma nikogo i nic, że zniszczył życie wielu osobom. Pocieszam go jak mogę, ale on sam już nie wie czego chce. Od ponad miesiąca, czyli od czasu wykrycia zdrady, nie radzimy sobie z tym wszystkim oboje. A najgorsze jest to, że boję się, że go stracę, że on odejdzie. Nie mogę przez to normalnie funkcjonować, czuję się winna temu wszystkiemu, bo to ja nie mówiłam mu, ze go kocham. ja nie potrafiłam się do niego przytulać ani pokazywać ze mi zależy. Zdrada była konsekwencją tego, ze nie otrzymywał ode mnie nic :( Jak mam sobie z tym wszystkim poradzić?
Witam, mam wrażenie że Pani tylko siebie obarcza za problemy w związku. Zróbmy bilans: Pani: nie mówiła że męża kocha, że Pani na mężu zależy, nie przytulała do niego. Pani mąż: oszukiwał, zdradził, odszedł do innej kobiety i jej dzieci, wyprowadził się zostawiając Panią i dwójkę swoich małych dzieci, zadeklarował miłość do innej kobiety, nie mówi Pani że ją kocha, nie pociesza Panią, nie stara się Pani wynagrodzić cierpienia jakiego Pani doznała dowiadując się o zdradzie, przerzuca na Panią swoje poczucie winy, narzeka, wmówił Pani że nie dała mu Pani nic (?!!).
Przytoczę Pani słowa :,, A najgorsze jest to, że boję się, że go stracę, że on odejdzie. …”.
Zadam Pani pytanie: jaką Pani ma korzyść z takiego związku? Czy właśnie ten związek i takiej jakości daje Pani poczucie bezpieczeństwa, stabilności, spokoju, siłę wspólnego rozwiązywania problemów, siłę wspólnego wychowywania dzieci, że jest Pani w związku gdzie partner jest odpowiedzialny, daje wsparcie i opiekę, rozmawia, przytula, mówi że kocha, że mu zależy na Pani ? Jaką Pani ma korzyść z tego związku?
Pozdrawiam serdecznie