Czy da się wyleczyć napady nerwicy lękowej ?

6 odpowiedzi
Witam. Mam problem z napadami lęku. Mam strach jadąc samochodem,autobusem,płacąc przy kasie dostaję uderzenie ciepła w podbrzuszu i nagle przyspiesza mi tętno,ręce drgają i serce wali jak szalone.Wiem że to tylko moja podświadomość i sam się nakręcam że zaraz coś się stanie,dostanę zawału itp.Podobno to nerwica lękowa.Tak mi kiedyś powiedziała Pani doktor w szpitalu jak miałem napad lęku i myślałem że to zawał.Czy jest szansa na pozbycie się tych lęków by żyć normalnie bez leków i czy może mi Pani w tym pomóc?
Moja odpowiedź brzmi twierdząco - można wyleczyć się z napadów paniki i żyć bez leków. To czy mogę pomóc zależy od współpracy i zaangażowania pacjenta.

Witam! Nerwicę lękową leczy się psychoterapią, czasami potrzebne jest wsparcie farmakologiczne. Nie ma prostej recepty, dobrze byłoby się przyjrzeć np. przeszłości, dzieciństwu, bo tam często tkwią przyczyny złego samopoczucia. Można też pracować nad sposobami myślenia, monologiem wewnętrznym, który w dużej mierze jest odpowiedzialny za nasze emocje, chociaż zwykle nie zdajemy sobie z tego sprawy.
Witam. Opisywane przez Panią problemy muszą znacząco utrudniać Pani funkcjonowanie. W zaburzeniu lękowym z napadami paniki terapia poznawczo-behawioralna może skutecznie nauczyć radzić sobie z lękiem. Dzięki terapii mozliwe również staje się funkcjonowanie bez leków. Pozdrawiam Monika Świtoń
Oczywiście, że nie jest Pan skazany na takie funkcjonowanie przez całe życie. Od Pana jednak przede wszystkim zależy czy się to zmieni i na ile. W przypadku zaburzeń lękowych z napadami paniki polecam terapię poznawczo-behawioralną, która przynosi satysfakcjonujące rezultaty. W przypadku silnych napadów lękowych należy rozważyć również leczenie farmakologiczne. Zapraszam na wizytę :)
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Szansa jest przy pomocy psychoterapii. jeżeli Pan dobrze poszuka na moim opisie tutaj to znajdzie Pan link na ten temat. Pozdrawiam serdecznie
Najprawdopodobniej będzie konieczna psychoterapia, a najlepiej w połączeniu z farmakoterapię