Bielactwo Nabyte

2 odpowiedzi
Witam, pojawiły mi się białe plamy w miejscu intymnym. Przypuszczam, że może to być bielactwo nabyte. Plamki niestety się powiększają. Co robić? jak leczyć taką chorobę w takim miejscu.
Witam,
Białe plamy w okolicach intymnych mogą być objawem bielactwa nabytego i wtedy przed wdrożeniem leczenia konieczna jest rozszerzona diagnostyka laboratoryjna celem wykluczenia współistnienia innych chorób autoimmunologicznych. należy jednak pamiętać ze białe zmiany mogą występować również w liszaju twardzinowym, lub jeśli mają koronkowy wygląd - w liszaju płaskim. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem wizyta u lekarza dermatologa celem potwierdzenia rozpoznania i zlecenia badań dodatkowych.

Leczenie bielactwa w miejscu intymnym nie różni się aż tak bardzo od eczenia w pozostalych okolicach, lekarz zbiea wywiad i po wykluczeniu chorob ktoóre mogą prowokować tego typu zmiany wprowadza się stosowanie leków zewnetrznych przez kilka miesięcy.