Czerwony, przetłuszczający się nos.

3 odpowiedzi
Problem ze skórą twarzy pojawił się u mnie jakieś 4 lata temu. Zaczęło się od czerwonego nosa, który robił i robi się właśnie czerwony od wysokich temperatur lub też od niskich. Od 2 lat zauważyłem, że nos się przetłuszcza, mocno się świeci i często na odwrót, wysusza się szybko i schodzi naskórek z nosa.
a od jakiegoś roku na dodatek zaczęły mi się czerwienić policzki i jest tak już cały czas. Jak mogę z tym walczyć? Dodam, że do momentu jak zacząłem dojrzewać, moja twarz miała normalny blady kolor. Mam 18 lat.
Opis zmian sugeruje trądzik rożowaty - schorzenie leczy się okolo 6 miesięcy , konieczna jest wizyta u dermatologa

Może odmroziła Pani kiedyś twarzi są poszerzone drobne naczynioa krwionośne.Może większe trzeba pozamykać laserem latem stosować krem z filtrem imą krem ochronny na mróz.Połykać rutinoscorbin używać kremy wzmacniające naczymia.Pozdrawiam
Opisywany problem może być początkiem trądziku różowatego. Trądzik różowaty jest stosunkowo częstą chorobą zwykle rozpoczyna się ok 30 roku życia, ale obserwuje się również pacjentów , u których zmiany pojawiają się wcześniej. Wprawdzie kobiety chorują znacznie częściej, jednak skrajnie nasilone przypadki obserwuje się głównie u mężczyzn. Wczesne objawy często są przez pacjentów lekceważone. Może stale występować ciemny rumień, zwłaszcza na nosie (!), jak również nawracający, a potem stały rumień na twarzy ( rumieńce i wypieki). Na tym etapie pacjent może mieć również trądzik pospolity.

Trądzik różowaty jest chorobą środkowej części twarzy, przechodzącą charakterystyczne stadia ewolucji. Najbardziej typowe jest umiejscowienie zmian na nosie, policzkach, czole i podbródku. Naturalny przebieg choroby jest postępujący a kolejne stadia są następujące: rumień przemijający, rumień utrwalony, trądzik grudkowo-krostkowy. Czynnikami zaostrzającymi objawy choroby jest ekspozycja na słońce, alkohol, pikantne potrawy oraz gwałtowne zmiany temperatury otoczenia.

Zalecałbym konsultację problemu z dermatologiem.