poprosze o interpretacje TUS

4 odpowiedzi
Trzon macicy w przodozgięciu gładki, zykłej wielkosci. Endmetrium linijne cienkie ogniskowe 7mm w zmianie echa [polip] ?? Przydatki sonograficzne bez zmian. Zatwierdzone doopler radar
Witam,
Możliwość interpretacji obrazu ultrasonograficznego możliwy jest jedynie w oparciu o obraz ruchomy, czyli samo badanie ultrasonograficzne. Pani opis może sugerować polip w jamie macicy. Jedynie ponownie wykonane USG przeze mnie, pozwoli się odnieść do takiego rozpoznania.
Z wyrazami szacunku
dr Dawid Serafin

Podejrzenie polipa endometrialnego. Proszę powtórzyć badanie bezpośrednio po miesiączce ( ok. 10 dnia cyklu) - celem potwierdzenia diagnozy
Witam!
Jest to tylko podejrzenie zmiany ( polipa) , wcale nie musi się potwierdzić !
pozdrawiam Jacek Domarańczyk
Polipy to zmiany łagodne, jeśli nie ma plamień czy krwawień to przy takim obrazie USG można poczekać i powtórzyć USG po miesiączce, celem potwierdzenia obecności polipa. Jeśli nadal jest opisywany to należy wyonać histeroskopię i usunąć polip (wysłać do bad. histopatologicznego)