Bardzo zle zachowanie 7latka

3 odpowiedzi
Witam!
Jestem babcia 7latka ktory nie osiagnal gotowosci szkolnej w zakresie rozwoju spolecznego i emocjonalnego. Uczy sie bardzo dobrze, ale jego zachowanie pozostawia wiele do zyczenia. Nauczyciele sie na niego skarza.Dostaje uwagi.Bije inne dzieci.W domu zle odnosi sie do rodzicow, pyskuje.Nie chce nic robic. Czasami jest grzeczny a pozniej zmiana o 180 stopni. Ma jeszcze brata 2,5 latka. Ostatnio doszlo do tego , ze wyszedl ze szkoly podczas przerwy, przyszedl do domu i oznajmil, iz nie chcial zostac na lekcji z przedmiotu, ktory mu sie nie podoba. Nadmieniam,ze byl w poradni kilka razy ale to nie pomaga a jest wrecz jeszcze gorzej.
U dziadkow zachowuje sie poprawnie, ale my poswiecamy mu 100% czasu.
Prosze poradzic co w takiej sytuacji robic, gdzie udac sie po pomoc, poki jeszcze jest czas.
Z gory dziekuje.
Dzień dobry.
Rozumiem, że bardzo niepokoi się Pani o swojego wnuka. Problemy z zachowaniem u dziecka rzeczywiście mogą być efektem małej dojrzałości emocjonalnej ale ona też ma jakieś przyczyny których warto szukać. Zazwyczaj, co wynika z moich doświadczeń w pracy, jest to problem złożony. Dlatego w metodzie, w której ja pracuję diagnozujemy problem wspólnie z całą rodziną. Często też okazuje się, że zmiany, których trzeba dokonać, żeby uzyskać poprawę dotyczą rodziców lub całej rodziny. Chodzi nie tylko o ilość czasu poświęcanego dziecku chociaż czasem też.
Nie znam szczegółów wizyt w poradni więc trudno mi się do tego odnosić. Rozumiem, że jest Pani też w sytuacji gdzie nie mają Państwo jako dziadkowie decydującego wpływu na proces wychowania wnuków i decydowania do jakiej formy pomocy się udać. To jest decyzja rodziców. Nie wiem też czy jesteście Państwo z Częstochowy czy z innego miasta więc trudno mi tu wskazywać miejsce. W moim przekonaniu wymaga to kilku konsultacji rodzinnych aby móc rozeznać przyczyny i ustalić adekwatne formy pomocy.
Jeśli rodzina wnuka mieszka w Częstochowie lub okolicach to zapraszam.
Pozdrawiam
Barbara Tubielewicz

witam,
bardzo często przyczyną problemów dzieci, są problemy rodzinne. Trudno stwierdzić co jest powodem takiego zachowania Pani wnuka, nie wiem jaka była diagnoza poradni, do której zgłosiła się rodzina. Być może pomogłaby terapia rodzinna lub praca z rodzicami. Na pewno jednak terapia aby przyniosła skutek musi trwać jakiś czas. Proszę porozmawiać z rodzicami dziecka i spróbować namówić ich na spotkanie z terapeutą. Życzę powodzenia, Dorota Rychter
Witam,
Zachęcam by poszukać psychologa dziecięcego wtedy praca wygląda zupełnie inaczej rysunki projekcyjne, czytanie edukacyjnych bajek czy praca na kole emocji to jedne z technik. Należy też zebrać obiektywny wywiad ze strony rodziców, dziadków najbliższego środowiska. Może okazać się potrzebna terapia całej rodziny. Zachowanie dziecka może mieć różne przyczyny bardzo często to swojego rodzaju symptom, zwrócenie uwagi na to co się dzieje "w środku rodziny" np między rodzicami. Zachęcam do znalezienie psychoterapeuty który pracuję głównie z dziećmi wczesnoszkolnymi, ponieważ taka praca zupełnie różni się od pracy z osobami dorosłymi.
Życzę wszystkiego dobrego,
BMB