Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

ul. Powstańców Śląskich 3 pokój 316 (III piętro) 44-200 Rybnik, Śródmieście, Rybnik
Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Seksuologii

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Gotówka

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

mgr Bogusława Maria Błaszczyk tel. 792*98*04*98 ( proszę dzwonić na ten numer) psycholog,seksuolog, psychoterapeuta Certyfikowany Psychoterap...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • zaburzenia seksuologiczne, osobowości, depresyjne, lękowe
 • zaburzenia odżywiania, zachowania, adaptacyjne, psychosomatyczne
 • sytuacje kryzysowe, terapia par
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Seksuologia
 • Psychologia kliniczna

Usługi i ceny

Popularne usługi

Konsultacja psychologiczna


ul. Powstańców Śląskich 3 pokój 316 (III piętro) 44-200 Rybnik, Rybnik

Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Seksuologii

Pozostałe usługi

Zwykła wizyta


ul. Powstańców Śląskich 3 pokój 316 (III piętro) 44-200 Rybnik, Rybnik

Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Seksuologii

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
55 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
D
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Seksuologii konsultacja psychologiczna

Pani Bogusia jest bezpośrednia i empatyczna, dzięki czemu podczas wizyty łatwo się otworzyć i szczerze porozmawiać o problemach. Dostałam konkretne zalecania jak nad sobą pracować, dzięki czemu zaczęłam powoli zmieniać swoje życie i udało mi się uporać z lękami. Powiem wprost: ostateczna praca leży po stronie pacjenta, natomiast dobry terapeuta potrafi otoczyć opieką, wskazać drogę, a potem wypuścić na świat w nowym świetle. Z pełnym przekonaniem polecam p. Bogusię!


W
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Seksuologii psychoterapia indywidualna

Do Pani Bogusi trafiłam właściwie przypadkowo, ze względu na zaburzenia lękowe, które były dla mnie przykrą nowością, w ciężkim stanie psychicznym szukałam pomocy u specjalisty, który przyjmie mnie w krótkim terminie. Całe szczęście to akurat ta Pani znalazła dla mnie czas bardzo szybko. Pierwsza wizyta była dla mnie dużym stresem, ale też nadzieją na fachową pomoc. Wszelkie moje obawy minęły zaraz po wejściu do gabinetu. Pani Bogusia jest przesympatyczną, czułą i wrażliwą osobą, co dało się odczuć już podczas pierwszego spotkania, które właściwie było tylko wywiadem, a już mój język sam się rozplątał i powstała między Nami szczera więź. Każda kolejna sesja stopniowo przywracała uśmiech na mojej twarzy. W moim przypadku terapia była połączona z leczeniem farmakologicznym, ale to dzięki Pani Bogusi zawsze wychodziłam z jej gabinetu ,,lżejsza” i uśmiechnięta. Przepracowałyśmy każdy problem po kolei, intensywność poruszania danego tematu zależnie od potrzeb. Pani Bogusia dobrze wiedziała, które sytuacje z mojego życia wymagają większej uwagi. Zawsze byłam wysłuchana i czułam wsparcie oraz pomocną dłoń. Terapia pomogła mi uporać się z lękami i obawami jakie wcześniej nie dawały mi spokoju. Wiem, że jeszcze przede mną dużo pracy indywidualnej, ale dzięki wskazówkom jakie dostałam od Pani Błaszczyk jestem zmotywowana do działania. To dzięki Pani Bogusi inaczej spojrzałam na pewne sprawy i uważam, że był to najlepszy wybór, ta Pani to ratownik medyczny na ,,zbłąkane” dusze i serca. Polecam z całego serca, przyjazna atmosfera, wyrozumiałość i wysokie kompetencje Pani Błaszczyk to tylko kilka z jej bardzo wielu zalet :) moja terapia trwała niecałe 3 miesiące, na początku sesje odbywały się co tydzień, później co dwa tygodnie i na końcu już spotkałyśmy się dopiero po trzech tygodniach, ale częstotliwość ta była ustalana przez Nas wspólnie wg moich potrzeb. Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się czy warto to potwierdzam bo na prawdę warto. Psychoterapeuta taki, jak Pani Bogusia to czarodziej z powołania, w połączeniu z dobrym nastawieniem pacjenta może zdziałać cuda :-) myślę, że moje łzy wzruszenia podczas ostatniej sesji, pożegnania z Panią Bogusią utwierdziły ją w przekonaniu, że terapia spełniła moje oczekiwania!


Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Seksuologii terapia w sprawie transseksualizmu

Pierwsza wizyta pozwoliła mi otworzyć się na samą siebie i rozpocząć test realnego życia, którego bardzo się bałam. Przychodząc tam, miałam podejście, że będę funkcjonować jako mężczyzna, dopóki moje ciało diametralnie nie zmieni się pod wpływem hormonów. Pogodne i otwarte podejście terapeutki pozwoliło mi uwierzyć w lepszą przyszłość dla mnie samej, zaczęłam ćwiczyć charakteryzacje i z dumą nosić swój transseksualizm. Przestałam się bać społeczeństwa i już po kilku wizytach w pełni funkcjonowałam na zewnątrz jako kobieta. Odpowiednia charakteryzacja i postawa życiowa sprawiła, że odbierana byłam jako kobieta, pomimo, że nie przyjmowałam jeszcze hormonów. Funkcjonowanie takie wiązało się z szeregiem problemów występujących w życiu codziennym i kontaktach ze społeczeństwem i rodziną. Podczas terapii zawsze otrzymywałam wsparcie i pomoc, która pozwalała mi stawiać czoła całkiem nowych sytuacjom i przeszkodą na drodze tranzycji.
Po zakończonej terapii jestem mega zadowolona, sam jej proces wspominam naprawdę dobrze. Każda wizyta była jak odwiedziny przyjaciółki, kogoś kto naprawdę próbuje ci dać wsparcie i wczuć się w twoją sytuacje. Terapeutka jest godna zaufania i naprawdę gorąco ją polecam.


G
Użytkownik zweryfikowany

Zdecydowanie polecam podjęcie terapii u Pani Błaszczyk. W ciągu jedynie dwóch miesięcy terapii poznawczo-behawioralnej zdołała "wyprostować" wiele błędnych schematów w moim myśleniu. Jest bardzo kompetentna, rozumie problemy pacjenta i pomaga znaleźć metody radzenia sobie z nimi. Oczywiście samo przyjście na sesję raz w tygodniu nie rozwiąże zbyt wiele - niezbędna jest też współpraca pacjenta poza gabinetem, i właśnie dzięki wskazówkom i metodom proponowanym przez Panią Błaszczyk ta "praca domowa" przynosi tak świetne rezultaty. Raz jeszcze polecam!


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Seksuologii

Pani Błaszczyk ma profesjonalne podejście do sprawy i dobry kontakt z pacjentem, jest wyrozumiała i zawsze traktuje pacjenta na poważnie co jest dużym plusem. Bardzo podobała mi się rozmowa, była swobodna i przyjemna, nie na siłę jak to niektórzy Psycholodzy robią. Co prawda z początku bałam się wizyty, ale miła atmosfera zupełnie zmieniła moje podejście na lepsze. Bardzo polecam zdecydowanie się na wizytę, naprawdę warto :)


D
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Seksuologii transseksualizm

Bardzo serdecznie polecam Panią Bogusławę, ma świetne podejście, bardzo dobry kontakt, chętnie wrócę


C
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Seksuologii psychoterapia

Nigdy w życiu nie spotkałam lepszego psychologa. W moim przypadku sprawa dotyczyła transseksualizmu. Pani Boguslawa jest wyrozumiała, czuła i pomocna. Dba o swoich pacjentów, interesuje się nimi i to jest piękne. Jest jak najlepszy przyjaciel, który wysłucha, doradzi i pomoże. Nie wyobrażam sobie współpracy z innym psychologiem.


M
Użytkownik zweryfikowany

Pani Błaszczyk jest najlepszą specjalistką i cieszę się że to właśnie po jej pomoc sięgnęłam. W jej towarzystwie nie miałam problemu z otworzeniem się i szczerą rozmową. Bardzo dziękuję za wsparcie i szczerze polecam Panią Błaszczyk ;)


P
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Seksuologii konsultacje psychologiczne

Pani Błaszczyk jest wspaniałą, ciepłą i przede wszystkim bardzo kompetentną osobą! Trafiając do niej ma się wrażenie, że o każdym problemie/sprawie już słyszała i wie co poradzić, albo przynajmniej czego spróbować, aby było lepiej. Potrafi słuchać, nie patrzy na zegarek w czasie terapii ani nie wydaje się znudzona. Właściwie jest aniołem, zawsze z uśmiechem na twarzy. Do tego z bardzo realistycznym podejściem do życia, nie owija w bawełnę, nie tworzy atmosfery dystansu, jaką niektórzy psychoterapeuci wokół siebie wytwarzają. Jest autentyczna, ludzka. Prawdę mówiąc, nie ma się do czego przyczepić. Bardzo sobie ceniłem chodzenie do niej. Szkoda, że ze względów finansowych nie mogę stale kontynuuować terapii, a Pani Błaszczyk jest zbyt oblegana, aby robić pojedyncze godziny raz na jakiś czas, więc to doskonale rozumiem. A czy pomogła mi w moich problemach? Na pewno dała mi dużą motywację, żebym samemu potrafił je rozwiązywać, wszak to my zawsze na końcu musimy je rozwiązać. Każdy, kto zastanawia się nad wizytą u terapeuty musi pamiętać, że nie rozwiąże on naszych problemów za nas. To jest niemożliwe. Ale swoimi spostrzeżeniami, ciągnięciem za język, "otwieraniem" naszej głowy potrafi sprawić, że na wiele rzeczy patrzymy inaczej i rozwiązania same się nasuwają. Pozdrawiam z całego serca. Jestem pewien, że Pani Błaszczyk już niejedno życie uratowała i jeszcze niejedno uratuje!.


A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Seksuologii konsultacje psychologiczne

Jestem po drugiej wizycie u pani psycholog i jestem bardzo zadowolona. Chodzę na psychoterapie ze względu na nerwice, która się u mnie pojawiła jakiś czas temu. Jest to osoba cierpliwa, potrafi doradzić, wysłucha. Myślę, że powoli zmieniam swoje nastawienie i podejście do wielu problemów.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

24 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Witam,
  z racji tego iż mieszkam za granicą poszukuję psychologa który prowadzi sesje on-line. Znajdę tutaj takową osobę?

  Witam,
  Tak oczywiście jest możliwość sesji on-line.
  Pozdrawiam,
  BMB

  mgr Bogusława Maria Błaszczyk

 • Witam,
  Jeszcze 4 tygodnie byłam bardzo szczęśliwą osobą optymistycznie planującą przyszłość. Miałam 4 lata tego samego partnera z którym byłam szczęśliwa (bywały problemy, ale nic szczególnego), aż nagle powiedział mi że to koniec, nie wyjaśnił przyczyny i się wyprowadził.
  Od tej pory nie mogę sobie z tym poradzić. Nie wychodzę z domu, ciągle leże w łóżku i oglądam filmy, bo jest to jedyny moment kiedy nie płaczę i nie myslę dlaczego. Ciągle się obwiniam, mimo że nic nie zrobiłam, nie mogę spać (max 4h), mam jadłowstręt, sporo schudłam, odsunęłam się od znajomych bo jest mi wstyd.Nie widzę sensu w... niczym. Najgorsze jest to że nie mogę sobie poradzić z nachalnymi myślami, co by było gdyby, dlaczgeo on to zrobił... W głowie ciągle mam scenariusze różnych rozmów które się nie odbyły i już nie odbędą. Lekarz rodzinny przepisał mi seronil 10mg dziennie. Wzięłam dopiero 6 tabletek, nie widzę żadnej poprawy. Co mam zrobić?
  Dziękuję.

  Witam serdecznie,
  Rozstanie to szczególny rodzaj straty. Gdy ludzie się rozstają, niezależnie co jest tego przyczyną następuje okres żałoby podobny do tego, który przeżywamy po śmierci kogoś bliskiego. Następują fazy szoku i zaprzeczenia, dezorganizacji zachowania, smutku i depresji, by na końcu pojawiła się akceptacja i pogodzenie się ze stratą. W końcu żałoba pojawia jako konsekwencja zerwania więzi emocjonalnej z drugą osobą. Jest naturalną reakcją naszej psychiki na stratę, która nas dotknęła, jednocześnie wielowymiarowym i długofalowym procesem. Zachęcam do tego by wybrała się Pani na konsultację do psychoterapeuty, po to aby ktoś towarzyszył Pani w tych nieprzyjemnych etapach rozstania. Teraz najprawdopodobniej ma Pani etap, w którym na pierwszy plan wychodzi dezorganizacja szok i niedowierzanie.Pojawia się zderzenie z nową rzeczywistością - konfrontacja, która często jest niezwykle trudna i w początkowej fazie stosuję się formy ucieczkowe (nie wychodzenie z domu) bo zderzenie się jest zbyt trudne i bolesne. Żyjąc w diadzie ,żyliśmy według pewnych znanych i przewidywalnych reguł, schematów. Reguły te już nie obowiązują, a nowych jeszcze nie nauczyliśmy się wypracować, w związku tym dobrze jest z kimś o tym porozmawiać. Osoby po rozstaniu zaczynają analizować to, co było, dociekają przyczyn konfliktów, nieporozumień, szukają winnego - myśli koncentrują się na tym, co było. Zdarza się, że pojawiają się myśli: "on/ona jeszcze wróci, to jakieś nieporozumienie, wystarczy, że do niego zadzwonię i przeproszę". I właśnie na tym etapie Pani jest. Bezsilność, bezradność, smutek bezsenność, utrata apetytu, izolacją społeczna, intruzywne myśli dotyczące partnera, analiza" co by było gdyby..." są charakterystyczne dla epizodu depresyjnego w reakcji na rozstanie. Te i inne obszary może Pani przepracować na psychoterapii. Jeśli chodzi o farmakoterapie, efekty stosowania fluoksetyny (Seronil) mogą wystąpić dopiero po kilku tygodniach leczenia od 4-6, niekiedy ten czas jest dłuższy, w związku z tym nie zobaczy Pani efektów po 6 dniach. Proszę udać się do lekarza psychiatry, który wszystko rzetelnie wytłumaczy i odpowie na wszystkie pytania .Proszę pamiętać, że to nie stan ciągły i niezmienny, w którym teraz się Pani znajduję a procesem, który potrzebuję czasu. Z czasem okresy cierpienia stopniowo będą przeplatane falami ulgi, będą krótsze i mniej intensywne aby dobrze przejść wszystkie fazy rozstania należy dać sobie pomóc. Psychoterapia i dobrze dobrana farmakoterapia mogą w tym procesie okazać się niezbędne.
  Życzę wszystkiego dobrego,
  BMB

  mgr Bogusława Maria Błaszczyk

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

mgr Bogusława Maria Błaszczyk tel. 792*98*04*98 ( proszę dzwonić na ten numer) psycholog,seksuolog, psychoterapeuta Certyfikowany Psychoterap...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • zaburzenia seksuologiczne, osobowości, depresyjne, lękowe
 • zaburzenia odżywiania, zachowania, adaptacyjne, psychosomatyczne
 • sytuacje kryzysowe, terapia par
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Seksuologia
 • Psychologia kliniczna

Publikacje i artykuły

Powiązane wyszukiwania