Kaszel na tle nerwowym

1 odpowiedzi
Mojemu 7 letniemu synowi dokucza uporczywy kaszel. Byliśmy z nim z mężem u różnych lekarzy, którzy nie potrafią zdiagnozować przyczyny kaszlu. Dodam że syn kaszle głównie przez cały rok szkolny w wakacje ten problem nie występuje. Poza tym kaszlem nic więcej mu nie dolega, osłuchowo jest czysty, gardło też czyste, wykluczaliśmy refluks przełykowo-żołądkowy, teraz chcemy wykluczyć również alergię (lekarz profilaktycznie przepisał mu lek na alergię który z tego co widzę absolutnie nie pomógł)

Charakterystyczne dla kaszlu jest to że występuje on jedynie w dzień, kiedy obserwujemy dziecko, lub gdy się zestresuje wtedy następuje atak kaszlu takiego szczękającego, dziecko zasłania wówczas buzię natomiast, gdy się zajmie jakąś zabawą kaszel ustępuje, w nocy również śpi spokojnie i nie kaszle, zaczynam podejrzewać u niego kaszel na tle nerwowym.
Rzeczywiście z Pani opisu wynika, że podłożem mogą być czynniki psychologiczne, być może jakieś trudności w szkole o których Państwo nie wiecie. Wydaje mi się, że jak najbardziej warto skonsultować się z psychologiem. Ja niestety na chwilę obecną nie jestem w stanie przyjąć nowych pacjentów, z uwagi na zbliżający się termin porodu, ale z pewnością znajdą Państwo odpowiedniego specjalistę pracującego z dziećmi.