Bardzo proszę o interpretację wyników moich badań Październik Glukoza na czczo 67 norma 70-99 Ins

2 odpowiedzi
Bardzo proszę o interpretację wyników moich badań
Październik
Glukoza na czczo 67 norma 70-99
Insulina 1.6 norma 2.3-11.3
Grudzień
Glukoza na czczo 79
1 godz. po obciążeniu 137
2 godz. po obciążeniu 139

Insulina na czczo 0.66 norma 2.6-10
1 godz. po obciążeniu 11.65
2 godz. po obciążeniu 12.97

Wskaźnik HOMA IR 0.13 Norma do 2.10
Bardzo niski poziom insuliny wskazuje na potencjalne zaburzenia w jej produkcji a znalezienie przyczyn wymaga pogłębionej diagnozy i konsultacji lekarskiej. Sugeruję spotkanie w lekarzem pierwszego kontaktu w pierwszej kolejności.

Dzień dobry, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na wynik insuliny na czczo, który był w obu bardzo niski. Zbyt niskie stężenie insuliny może świadczyć o diecie zbyt ubogiej w węglowodany i białko, zbyt wysokim poziomie kortyzolu, który obniża poziom insuliny (kortyzol to tzw. hormon stresu), ale także np. o stanie zapalnym trzustki czy niedoczynności przysadki mózgowej. Dlatego w celu dokładniejszej oceny wyników i ustalenia dalszych działań, trzeba skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.