2 listopada trafiłam na SOR z bólem kolana. Tego samego dnia poślizgnęłam się czemu towarzyszył stra

1 odpowiedzi
2 listopada trafiłam na SOR z bólem kolana. Tego samego dnia poślizgnęłam się czemu towarzyszył straszny ból w kolanie prawym. Po zrobieniu RTG okazało się że kolano jest zwichnięte i są naderwane wiązadła. Od 4 listopada przebywam na zwolnieniu a lekarze kazali czekać aż samo minie (niestety do dziś nie mogę zgiąć ani wprostować do końca nogi , i wciąż odczuwam ból). 18 stycznia zrobiłam rezonans magnetyczny bez kontrastu . Opis jest następujący: Prawidłowa ilość płynu w jamie stawu. Zwyrodnieniowo-przeciażeniowe uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej z jej spłaszczeniem i przerwaniem ciągłości, z przemieszczeniem zewnętrznym trzonu.Cechy dochodzącego do powierzchni uszkodzenia trzonu i rogu przedniego łąkotki bocznej z możliwym podwichaniem się wolnego fragmentu. ACL o niejednorodnej strukturze i sygnale,zachowanej ciągłości.PCL o podwyższonym sygnale przyudowo, haczykowato zagięte o zachowanej ciągłości. MCL w granicach normy. LCL z cechami niewielkiego uszkodzenia przyudowo o zachowanej ciągłości. Przyczep ś.m. podkolanowego w normie. Pasmo piszczelowo biodrowe i ś.m. dwugłowego uda w normie. Chrząstka stawowa z cechami wgnieceniowego uszkodzenia przednio bocznej części powierzchni obciążanej kłykcia przyśrodkowego piszczeli. Cechy uszkodzenia chrząstki stawowej na powierzchniach obciążanych obu kłykci bocznych. Rzepka symetryczna z tendencją do bocznego podparcia. Bruzda m-kłykciowa wąska, płytka niesymetryczna. Fałd przyśrodkowy skierowany dośrodkowo, dochodzi do powierzchni rzepki, z płynem wokół i możliwym konfliktem w stawie rzepkowo-udowym. Chrząstka stawowa rzepki niejednorodna na powierzchni przyśrodkowej. Troczki rzepki o zachowanej ciągłości. Dół podkolanowy bez zmian. Bardzo proszę o wyjaśnienie co mi dolega i czy czeka mnie zabieg. Z góry dziękuję ????
Na podstawie wykonanego rezonansu można Panią zakwalifikować do leczenia operacyjnego. Natomiast zorganizowanie takiej operacji zależy od Pani i ortopedów, do których Pani się zgłasza z wynikiem rezonansu. Oczywiście decydujące znaczenie ma tutaj stan Pani kolana, jego aktualna funkcja oraz stany towarzyszące.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Ewa Głuszkiewicz

Ewa Głuszkiewicz

Neurolog dziecięcy, Pediatra

Katowice

umów wizytę
Adam Gorlo

Adam Gorlo

Kardiolog, Internista, Angiolog

Suwałki

umów wizytę
Paweł Chodakowski

Paweł Chodakowski

Neurochirurg

Jastrzębie-Zdrój

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 265 pytań dotyczących: rezonans magnetyczny
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.