Pytania pacjentów (98)
-
Mam witaminę C. 500mg /5ml. Dozylna. Ascorbinsàure. Czy witamine C dozylną można podać domieśniowo?
Mam witaminę C. 500mg /5ml. Dozylna. Ascorbinsàure. Czy witamine C dozylną można podać domieśniowo?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak jak jest napisane w charakterystyce produktu. Jak dożylnie to dożylnie.
-
Jestem dwa tygodnie po operacji przepukliny pachwinowej metoda Lichtensteina, stan po zabiegu bardzo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wszystko zależy od wieku, stanu zdrowia, jednak zaleca się powstrzymanie od ciężkiego wysiłku ok. 6 tyg. Powrót do pełnej aktywności powinien być stopniowy.
-
Czy ból po biopsji mammotomicznej moze trwać dłużej niz dwa tygodnie?
Czy ból po biopsji mammotomicznej moze trwać dłużej niz dwa tygodnie?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Może. Jeśli nie ma krwiaka, obrzęku, stanu zapalnego, wycieku treści ropnej, rana skórna się zagoiła to należy poczekać. Można stosować leki przeciwbólowe/przeciwzapalne bez recepty np Ibuprofen… Więcej
-
kiedy najszybciej mogę iść do dentysty (zwykle leczenie zęba) po wypełnianiu ust kwasem hialuronowym
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Miesiąc. Zabiegi stomatologiczne poruszają płytkę nazębną pełna bakterii. Lepiej odczekać.
-
W kwietniu przeszłam ostre zapalenie trzustki spowodowane kamieniami w woreczku w maju epizod znów s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Po Ozt zabronione jest picie alkoholu. Nawet mała ilość moze spowodować nawrót. Ale to Pani decyzja i Pani ryzyko.
-
Proszę o informację dotyczącą kamieni w pęcherzyku żółciowym. Na profilaktycznym badaniu USG jamy br
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Lepiej nie czekać na kolkę żółciową i zapalenie. Jednak zgodnie z wytycznymi tak jak wyżej koleżanka napisała, wskazanie jest jeśli występują dodatkowe czynniki ryzyka.
-
Miesiąc temu miałem upadek w skutek czego do dziś mam siniak pod okiem .Czy mam smarować to miejsce
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak. Tak. Proszę spróbować Lioton 1000
-
Bardzo proszę o kompleksową poradę na temat genezy mojej kamicy żółciowej oraz ewentualnego leczenia
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zapraszamy do Poradni Chirurgicznej na konsultacje i kwalifikację do zabiegu
-
Proszę o opinię specjalistów. Od pewnego czasu przy odbycie zrobiły mi się dziwne narosła, myślałem
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Bez badania albo zdjęć nie można nic powiedzieć. Mogą to być żylaki odbytu, wydatne fałdy anodermy lub brodawczak. Trzeba zobaczyć i ocenić.
-
1,5 miesiąca temu miałam wykonywana operacje przetoki odbytu oraz nacięcie ropnia okoloodbytniczego.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Rana w okolicy odbytu niestety goi się dłużej. Należy bezwzględnie dbać o higienę rany.
-
Czy po wstawionej protezie przełyku jest jeszcze możliwa operacja( z medycznego punktu widzenia) Roz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Ciężko powiedzieć bez dokumentów medycznych. Musi się wypowiedzieć chirurg onkolog i całe konsylium.
-
Jestem kobietą,mam 23 lata. Mam 4 letniego synka . Po ciąży pojawiły się na moich łydkach żylaki, za
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Na USG
-
3 miesiące temu miałem operowana przepuklinę pachwinowa prawa strona ( zawartość wchodziła do worka)
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Trzeba skontrolować, zrobić USG i przede wszystkim zbadać Pana w Poradni Chirurgicznej tam gdzie Pana operowano.a
-
Mam pytanie odnośnie opisu tomografu kręgosłupa nie za bardzo to rozumiem. Może ktoś by mi to wyjaśn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
"rwa" jest i można czekać ale objawy będą się nasilać z wiekiem. Trzeba uczciwie porozmawiać z lekarzem ortopeda lub neurochirurgiem i rozważyć za i przeciw.
-
Proszę o weryfikację tego opisu badania RTG po złamaniu mostka. Jest się czym martwić? "Stan po prze
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jest napisane. Stan po przebytym złamaniu.
-
Jaki lekarz wykonuje opis tomografii komputerowej z nerek i woreczka?
Jaki lekarz wykonuje opis tomografii komputerowej z nerek i woreczka?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Radiolog
-
Miałem przeprowadzony zabieg na przepuklinę pachwinową lewostronną z zastosowaniem siatki po jakim c
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Minimum 3 miesiące ale optymalnie to 6 bez intensywnych ćwiczeń. Jest ryzyko nawrotu przepukliny.
-
Mam pytanie odnośnie powiększania ust kwasem stylage czy ten kwas powoduje alergie czy jest bezpiecz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Czy miała Pani wcześniej robione usta? Czy tym kwasem? Czy miała Pani kiedykolwiek reakcje alergiczne na leki?
-
Do lekarza jakiej specjalności najlepiej zgłosić się z podejrzeniem przepukliny brzusznej? Tak żeby
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Do chirurga. USG nie jest konieczne, jeśli jest wyczuwalna.
-
Moja mama miala wykonana biopsje watroby w celu wykluczenia raka po biopsji lezy w ciezkim stanie na
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Biopsja watroby jest procedurą inwazyjną obarczoną dużym ryzykiem. Chory przed zabiegiem podpisuje zgodę i zapoznaje się ze wszelkimi możliwościami - dobrymi i złymi - które mogą wystąpić. Należy… Więcej
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…