Pytania pacjentów (142)
-
Ostatnio dostałam od koleżanki saszetki gargarinu, dostałam również mylną informację, iż to jest roz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Działania niepożądane może wywoływać zawarty w tym preparacie tetraboran sodu, który stosuje się tylko zewnętrznie. Działania toksyczne związków boru związane są z ich wchłanianiem do krążenia… Więcej
-
chciałabym się dowiedzieć czy jesli dziecko dostało 2 godziny przed spiromertią inhalacje z atrovent
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zaburzy to częściowo wiarygodność wyniku. Najlepiej wykonywać to badanie nie będąc pod wpływem leków, czas działania leku Atrovent wynosi 6-8 godz.
-
Mam 45 lat jestem kobietą 2015 roku poraz pierwszy zachorowałam jestem kucharka to był miesiąc maj m
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie ma wyjścia, jak zależy Pani na zdrowiu to trzeba z tym iść do lekarza, wykonać diagnostyczne badania obrazowe i lab.
-
Pacjentka lat 43. Wczoraj byłam u lekarza, dostałam: Ibuprom, Envil Gardło, Otrivin (w przypadku nie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Większość infekcji ma pochodzenie wirusowe, najlepiej więc przywiązać wagę do leczenia objawowego. Proponowałbym, więc uzbroić się w cierpliwość, bo "wirusówki" też mogą mieć taki przebieg,… Więcej
-
Czy szczepienie na zoltaczke WZW-B jest nadal konieczne przed kazdym zabiegiem. Jesli tak, ktora szc
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szczepienie jest tak naprawdę ważne tylko dla pacjenta, dla jego bezpieczeństwa. Wszystkie są bezpieczne, bo nie byłyby dopuszczone do użytku, a która nie zawiera rtęci to można poczytać w necie,… Więcej
-
Proszę o odpowiedź czy zużywając Imuran przy małołytkości można stosować olej z czarnuszki?Z góry ba
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak można, nie ma przeciwwskazań.
-
Zdiagnozowano u mnie w poniedziałek zapalenie płuc. Jestem obecnie na 3antybiotyku (wcześniej niby j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zgłosić się na kontrolę do lek. rodzinnego, być może lek. orzeknie o konieczności wykonania rtg kl. piersiowej bądź badań dodatkowych
-
3tygodnie temu byłam u lekarza z objawami:bolący żołądek,zgaga i ból w przełyku.Dostałam Controloc20
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Najpewniej, skoro objawy przynajmniej częściowo ustąpiły, a były dość typowe dla choroby refluksowej, mam tylko jedną uwagę-dawka leku była za niska, powinna Pani przyjmować dawkę 2 x 40mg przynajmniej… Więcej
-
Mam problem z 'nawodnieniem' swojego organizmu - czuje sie doslownie jak niewolnik szklanki z woda i
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Może być to moczówka prosta lub wtórna, należy wykonać badanie ogólne moczu, jonogram, pozostałe, podstawowe badania biochemiczne, morfologia, usg j. brzusznej, oraz MRI głowy z oceną przysadki… Więcej
-
Oddawałam w życiu wielokrotnie krew, jednak dwa dni temu po pobraniu (do badania, więc mała ilość) z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Mogło dojść do podrażnienia nerwu, jeśli zdecydowanie zimniejsza jest ta kończyna i drętwienia się nadal utrzymują należy bezzwłocznie zgłosić się do lekarza
-
astma Mam 32 lata od 15 mam pyłkowice a od 8 astme oskrzelową. od ok miesiąca cały czas kaszle i ka
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Sama Pani sobie leków nie przepisze, bo w tej sytuacji najlepsze byłoby czasowe włączenie sterydów doustnym na kilka dni. Zbawienne byłyby też inhalacje z leków p/zapalnych czyli sterydów, leków… Więcej
-
Chciałabym spytać o interpretację wyników krwi. Wszystkie parametry są w normie (m. in. leukocyty 5,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
ad. 1 wymienione 3 parametry morfologii są nieistotne klinicznie, a CRP jest podwyższone nieznacznie, zwykle stan zapalny powoduje podwyższenie tego wyniku
ad.2 przesiewowo w kierunku chorób… Więcej
-
Dziś odebrałam wyniki badań krwi-skierowanie od kardiologa...ALT-341...Co to oznacza w moim przypadk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zwykle podwyższone stężenie tego enzymu świadczy o uszkodzeniu wątroby. Czy tylko to badania zostało wykonano i tylko ono jest nieprawidłowe? Może być to polekowe uszkodzenie wątroby
-
Corka 6 lat bierze montelukast czy mozliwe ze po tych tabletkach jest pobudzona caly czas mamy wizyt
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Pobudzenie należy do bardzo rzadkich działań niepożądanych tego leku, tylko nie zrozumiałem czy córka ma 6 lat, czy 6 lat bierze montelukast...? Stąd nie wiadomo od kiedy są objawy i jakie poważne… Więcej
-
Od bardzo długiego czasu źle się czuję. Mam m.in.: - stany depresyjne i nerwicowe, - niepewność pr
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Czy skóra przybrała ciemniejsze zabarwienie, coś mi się kojarzy, że może to być hemochromatoza-choroba będąca skutkiem nieprawidłowej gospodarki żelazowej-nadmiernym jej wchłanianiem i gromadzeniem,… Więcej
-
Od 3 lat mam niepokojąca morfologię. Lekarz internista pyta, czy nic mnie nie boli itd. Mówię, że ja
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Rzeczywiście rozkład białych ciałek krwi nieprawidłowy, brakuje wartości hemoglobiny i MCV, należałoby uzupełnić diagnostykę laboratoryjną o retikulocyty, wit. B12, gospodarkę żelazową, LDH, wskazane… Więcej
-
Jestem osobą nerwowa. Nigdy nie chorowałam na serce. Jak byłam mała chorowałam podobno na astmę. Ter
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Najlepiej do lek. rodzinnego, badania podstawowe, rtg kl. piersiowej, a docelowo wobec takich objawów do pulmonologa, być może astma wraca
-
Czy to prawda, że nie wolno pić herbaty z cytryną, gdyż jest to szkodliwe dla zdrowia?
Czy to prawda, że nie wolno pić herbaty z cytryną, gdyż jest to szkodliwe dla zdrowia?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Najlepiej dodawać cytrynę po wystygnięciu nieco herbaty, po usunięciu torebki, czy fusów, bo może dojść do wytrącania się szkodliwych soli aluminium w mózgu, które wg niektórych naukowców mogą… Więcej
-
Moja mama 2 lata temu przeszła udar niedokrwienny, przeszła leczenie trombolityczne, był niedowład l
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Może to być róża, wtedy leczenie konieczne antybiotykiem
-
Jaki lek pomaga na astmę u dziecka podobnie jak singular bo po tym dziecko jest bardzo agresywne i w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Najskuteczniejszym lekiem na astmę są wziewne sterydy
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…