Pacjentka lat 43. Wczoraj byłam u lekarza, dostałam: Ibuprom, Envil Gardło, Otrivin (w przypadku nie

3 odpowiedzi
Pacjentka lat 43. Wczoraj byłam u lekarza, dostałam: Ibuprom, Envil Gardło, Otrivin (w przypadku niedrożności nosa), Fanipos.
Sytuacja przed wizytą u lekarza (wczoraj) : bóle w klatce piersiowej od kasłania, niedrożność zatok, bóle głowy (w okolicy czoła), silny kaszel. Po wizycie u lekarza od godziny 20 zaczęła się gorączka (wczoraj od 20:00), naprzemian z dreszczami i zimnymi potami, które trwają do dziś (nawet w nocy). Branie tabletek z recepty nic nie pomaga. Czy czekać 3 dni na wizytę (które były proponowane przez lekarza), czy jutro udać się od razu do lekarza po antybiotyk? Ewentualnie jak zbić temperaturę ? Dodatkowo od rana złe samopoczucie i brak sił.
Często świeżą gorączka jest trudna do zbicia. Proponuję Ibuprom 4-6/dobę, dużo picia, ew. proszę zastosować pyralginę.

Większość infekcji ma pochodzenie wirusowe, najlepiej więc przywiązać wagę do leczenia objawowego. Proponowałbym, więc uzbroić się w cierpliwość, bo "wirusówki" też mogą mieć taki przebieg, a rzeczywiście jako nie będzie poprawy, a na pewno gdy nastąpi pogorszenie, to w 3-4 dniu należałoby zgłosić się do lek. na kontrolę. A propos gorączki dostępne preparaty bez recepty do paracetamol max do 4 x dz. do 2 tabl., Ibuprofen max. do 4 x 2 tabl., ew, Pyralgina, ale też nie przesadzać do 3 x dz. 1 tabl.; najlepiej sprawdzone przeze mnie i najbezpieczniej są wg mnie preparaty ibuprofenu, o ile nie ma przecwiwskazań. Ważne jest optymalne nawodnienie w trakcie infekcji zwłaszcza gorączkowej.
Proszę udać się do lekarza