Pytania pacjentów (858)
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Za mało danych. Należy udac się do ortopedy i wykonać badania obrazowe.
-
Scięgno achillesa. Nawrót bólu. przeczekać czy wzmacniać treningiem?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To wcale nie jest za dużo. Pływać można. Należy wykonać usg i dać się zbadać. Zwykle leczenie tego jest bezoperacyjne ale nie zawsze szybkie.
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
NIe da się ocenić bez badania i diagnostyki. Ale usg warto zrobić. Bo rozumiem, że rtg było zrobione?
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Mało prawdopodobne, żeby ułożenie stóp miało znaczenie. Przyczyn bólu może być wiele. Na pewno trzeba ograniczyć obciążenia, a potem popracować nad techniką. W międzyczasie dać się zbadać.
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To zależy. Jeśli rzeczywiście doszło do skrócenia kończyny, to wkładki są przydatne. jesli natomiast skrócenie jest względne i zależy od przykurczu i skośnego ustawienia miednicy, to mogą zaszkodzić.
-
konsultacja ortopedyczna w chirobach reumatycznych
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę o kontakt mailowy
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zbadać zawsze warto, chociaż bez badań obrazowych trudno będzie odpowiedzieć na pytanie czy się nie powtórzy.
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Ból jest prawdopodobnie spowodowany zapaleniem rozcięgna podeszwowego. Najlepiej zamiast rozchodzić ból, poświęcić 15 minut rano na ćwiczenia rozciągające. Jeśli dolegliwości będą się utrzymywały,… Więcej
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Na początek warto wykonać rtg miednicy ze stawami biodrowymi
-
pytanie ws moich krzywych stop
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Myślę, że lepiej skonsultować się u dr Kołodziejskiego, dr Bryłki albo dr Świerczyńskiego
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zwykle po 6 tygodniach chodzi się już bez kul, więc myślę, że można próbować
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tą chorobą zajmują się zwykle rehabilitanci. W rzadkich, bardzo ciężkich przypadkach kwalifikuje się do leczenia operacyjnego. Ja oczywiście chętnie obejrzę ale nie jest to moja specjalność.
-
silny ból kolana nie mogę chodzić
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zwykle więzadło goi się samo. Wskazana jest rehabilitacja. Jeśli po kolejnych kilku tyg nie będzie poprawy trzeba wykonać rezonans.
-
Wynik rezonansu magnetycznego stawu kolanowego.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Czyli nic nie ma. Rehabilitacja to trening. Wzmacnianie mięśni, zwiększanie zakresu ruchów i poprawa motoryki. Proszę spakować zawartość płyty z rezonansem i mi ją wysłać przez stronę zbikowski.wetransfer.com Więcej
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Opaska jest przydatna. Podobnie jak ćwiczenia ekscentryczne (proszę wpisac w google filmy: Eccentric Program for Tennis Elbow), niekiedy pomagają fala uderzeniowa (ESWT) a w końcu zastrzyki - np… Więcej
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Na razie to kolano do unieruchomienia w stabilizatorze (jeśli uraz był nie dawniej, jak 3 tyg temu) i do rehabilitacji. Więzadło poboczne da się wyleczyć zachowawczo. A rezonans proszę mi przesłać… Więcej
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Torbiel podkolanowa najczęściej świadczy o jakichś uszkodzeniach w obrębie stawu kolanowego lub o zmianach zapalnych stawu. Rzadko się ją operuję, jako samoistną chorobę. Trzeba wykonać rezonans… Więcej
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Trzeba zdiagnozować stawy wykonując badanie rezonansu magnetycznego.
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Oczywiście, ale trzeba najpierw zrobić rezonans łokcia (koniecznie wysokopolowy)
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Fizjoterapeuta nie zaszkodzi, ale po złamaniu palców zwykle wraca się po prostu stopniowo do biegania. Ważne jest, żeby oduczyć się odciążania uszkodzonej kończyny. Lepiej zacząć na bieżni
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…