Pytania pacjentów (858)
-
Witam, od trzech miesięcy męczę się z bólem uda. Udo zaczęło boleć po raz pierwszy, gdy wstawałam na
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Raczej potrzebna, bo są to objawy naderwania/zerwania mięśni lub ich przyczepów.
-
A ja mam inne pytanie. Czy po usunięciu rzepki można normalnie funkcjonować? Tzn czy normalnie można
Czy po usunięciu rzepki można normalnie funkcjonować? Tzn czy normalnie można chodzić?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Można chodzić normalnie. Problem jest z chodzeniem po schodach, kucaniem i niekiedy wyglądem kolana. Tyle, że zwykle taka operacja to ostateczność i wykonuje się ją u osób, które i tak nie mogą… Więcej
-
"Stan po oderwaniu jądra kostnienia dla nadkłykcia przyśrodkowego. Ustawienie odłamu jak poprzednio.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie wiadomo jak było "poprzednio" ale raczej niczego niepokojącego tu nie ma.
-
Czy u 27 letniej osoby możliwe jest wykonanie zabiegu na koślawe kolana? Jeśli tak to jaki jest okre
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jest możliwe, chociaż wskazania zależą od dolegliwości i nasilenia deformacji. Rekonwalescencja to zwykle 3-6 miesięcy a ryzyka zależą od metody i stopnia korekcji.
-
Witam. Ile noga jest unieruchomiona w gipsie lub szynie po w szczepieniu implantu łąkotki i Ile trze
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Gipsu nie ma, zwykle stosuje się stabilizator zawiasowy przez 6 tygodni
-
Mój syn 5 lat temu doznał kontuzji lewego kolana - zerwane więzadło krzyżowe przednie. Obecnie ma 24
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Prawdopodobnie doszło do dodatkowego uszkodzenia łąkotki z jej przemieszczeniem i zablokowaniem stawu. W takiej sytuacji wskazane byłoby jej zeszycie jednocześnie z rekonstrukcją więzadła krzyżowego.… Więcej
-
Witam Rok temu spadłem z ok 4-5metrow na nadgarstek i głowę. Nadgarstek opuchł, wizyta na SOR= RTG=b
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Złamanie i martwica kości łódeczkowatej, to zupełnie inna choroba, niż uszkodzenie chrząstki trójkątnej, chociaż teoretycznie mogą występowac wspólnie. Rezonans powinien umożliwić postawienie ostatecznego… Więcej
-
Rozpoznanie patomorfologiczne normotypowe fragmenty tkanki łaczne włoknistej i tłuszczowej. Co to oz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Oznacza, że są to zdrowe tkanki
-
Dzien dobry, Otrzymalam wyniki rezonansu magnetycznego kolana. Pytanie czy musze leczyc to operacy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie ma tu niczego do operacji
-
Witam. Mąż miał się zgłosić na wyjęcie drutów kirschnera. Niestety na skierowanie źle odczytał datę
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Oczywiście, że można. Koszt zależy od wielu czynników, rodzaju znieczulenia, tego, czy druty są na zewnątrz, czy po skórą.
-
Dwa tygodnie temu skrecilam staw skokowy ,na drugi dzień w szpitalu zrobiono zdiecie które nie wykaz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Uczucie skurczu w łydce nie jest normalne w przypadku skręconego stawu skokowego. Warto zgłosić się do lekarza i zrobić USG żył.
-
Witam serdecznie, pytanie z zakresu urazów-ortopedycznych (po urazie skrętnym kolana). Prosiłbym
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W opisie nie ma niczego szczególnie niepokojącego.
-
Mam chrzęstniaka kości udowej. Niedawno miałam kolizję drogową, bolała mnie szyja i górna część kręg
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Można
-
Witam. Od soboty mam problem z kolanem mianowicie na meczu skończyłam po piłkę i zderzyłam się z za
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak, rezonans zdecydowanie ma sens.
-
Witam, Córka ma 16 lat (uprawia czynnie sport). W ciągu 6 miesięcy miała już 4 urazy kolana. Podcza
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wcześniej czy później kolano będzie wymagało leczenia operacyjnego. Wg mnie drugi lekarz ma rację, należy zeszyć tę łąkotkę.
-
Witam pytanie mam czy jezeli umówie sie prywatnie do ortopedy czy dany lekarz wystawi mi skierowanie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Czy wystawi, to trudno przewidzieć ale może to zrobić. Można wystawić wniosek na refundację z gabinetu prywatnego.
-
Hej, Zawsze byłem aktywny - maratony, pół, triathlon. 11 listopada przebiegłem na zawodach 10km i
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeśli nie było urazu, to ACL nie miało okazji się uszkodzić. Lepiej przy takich objawach wykonać rezonans magnetyczny.
-
9 grudnia złamałam V kość śródstopia z przemieszczeniem, 10 grudnia miałam operację - kości połączon
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To jeszcze za wcześnie, żeby zrost był widoczny.
-
Witam 5 tyg temu złamałem 5tą kość śródstopia bliżej trzonu bez przemieszczenia. Czy to normalne ze
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To jeszcze za wcześnie, żeby zobaczyć zrost. Jeśli złamanie rzeczywiście jest "bliżej trzonu" to może to dużo dłużej potrwać
-
Dzień dobry, Mam kilka pytań oczekując na wizytę u ortopedy. wiek 30 lat, piłka noż W maju graj
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak, przy Pana aktywności i obecnych objawach będzie Pan wymagał leczenia operacyjnego. Gra w piłkę nie jest teraz wskazana, a za to ćwiczenia utrzymujące aktywność mięśni są konieczne. Czas oczekiwania… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…