Pytania pacjentów (858)
-
Dzień dobry. Jestem 3 tydz po operacji zlamania trojkostkowego (blaszka i sruby). Obrzęk byl bardzo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Przy takich objawach zleciłbym usg Doppler żył podudzia w celu wykluczenia zakrzepicy. To się zdarza pomimo przyjmowania zastrzyków przeciwzakrzepowych.
-
Opis zdjęcia rtg stawów kolanowych 15 letniego chlopca trenującego piłkę nożną- odgraniczone ognisko
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Włóknisty ubytek korowy nie jest zmianą groźną i nie wymaga leczenia. Należy to jednak potwierdzić na wizycie u ortopedy.
-
Witam. Podczas rezonansu w obrębie trzonu kręgu L1 zauwazano zmianę mogąca odpowiadać naczyniakowi,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Trzeba zglosić się do ortopedy, który oceni zmianę. W znakomitej większości przypadków nie powoduje ona dolegliwości i nie wymaga leczenia.
-
Dzień dobry Mam 39 lat i dwa razy zablokowalo mi sie kolano gdy noga wyprostowana. Na poczatku ogr
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie pozostaje nic innego jak poczekać na rezonans. Prawdopodobnie coś blokuje kolano. Najczęściej są to łąkotki albo ciała wolne i zwykle wskazane jest leczenie operacyjne w postaci artroskopii… Więcej
-
Zmiany wytwórcze w stawie barkowo-obojczykowym. Widoczny niewielki obrzęk powierzchni stawowych staw
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Trzeba z tym pójść do ortopedy. Zwapnienia w sciegnie mięśnia nadgrzebieniowego wymagają niekiedy usunięcia przez nakłucie i wypłukanie
-
Witam. Z góry zaznaczę że oczekuje na wizytę u ortopedy. Jestem prawie 2 MSC po urazie kolana, cz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Istotne uszkodzenie to uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego. Przy zachowanej części włókien i Pana wieku jest pewna szansa, że nie będzie Pan wymagał leczenia operacyjnego. Wazne jest jednak… Więcej
-
Dzień dobry. W środę po przebudzeniu zauważyłam, że boli mnie prawa dłoń w okolicy kciuka i ten ból
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To przypomina tzw chorobę de Quervaine. Może mieć związek z praca przy komputerze. Trzeba zastosować miejscowo leki przeciwzapalne w zelu, a jak po kilku dniach nie będzie lepiej, to odwiedzić… Więcej
-
Witam, miałem niedawno stłuczkę samochodową. Po wizycie na SOR, ze względu na silne dolegliwości bó
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Kołnierz należy nosić jak najkrócej. Jeśli przeprowadzone badaniannie wykazały uszkodzeń kości (zakładam że na SOR wykonano tomografię komputerowa), to noszenie 5.tykołnierza przez 5 tyg jest niewskazane.… Więcej
-
Dzień dobry, czy przy złamanej kości śródstopia gdzie lekarz przepisał Neoparin można suplementować
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak. Można.
-
Od 9 miesięcy boli mnie bark. Od 9 miesiecy boli mnie bark. Ból jest stały. Mam ograniczone ruchy.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jest, w takm przypadku wykonuje się tzw barbotaż - wypłukanie zwapnień pod kontrolą USG. Zwykle pozwala to na znaczne zmniejszenie dolegliwości.
-
Witam mam 26 Lat jakieś 3 lata temu zerwałem biceps głowy dlugiej od strony barku niestety było to b
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie da się przywrocić stanu sprzed urazu. Można natomiast wykonać tzw tenodezę ścięgna, czyli zamocować go na kości ramiennej pod mięśniem piersiowym większym. Zmniejszy to deformację, ale nie… Więcej
-
Witam. 22go sierpnia podczas wstawania dostałam nagłego bólu kolana, miałam wrażenie że kolano "ucie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Takie objawy mogą wskazywać na gromadzenie się płynu również s tyłu kolana w tzw torbieli Bakera. Torbiel może niekiedy pęknąć, co boli jeszcze bardziej. NIe jest to szczególnie groźne ale może… Więcej
-
Witam. Czy po przecięciu ścięgna Palucha jest możliwość unieruchomienia stopy ortezą? Ścięgno został
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak, zwykle orteza zapewnia lepszą stabilizację niż gips w takich przypadkach.
-
Dzień dobry, złamałam kostkę boczną pięć tygodni temu początkowo bez przemieszczenia, ale po 8 dni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak, po 6 tygodniach można zmienić gips na ortezę. Tego typu ból nie jest typowy dla złamania kostki, jeśli nie widać tam żadnych uszkodzeń warto wykonać usg tego miejsca.
-
Witam Kazdy mowi, ze Po operacji ciesni nadgarsta jest niezbedna rehabilitacja, jestem Po operacji
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Akurat w tej chorobie pacjenci zwykle rehabilitują się sami, wracając po prostu do codziennych czynności. Po tego typu operacji nie wykazano wpływu rehabilitacji na wyniki, funkcję i zadowolenie… Więcej
-
Dzień dobry, czy jest sens usztywniania 1 miesiąc od złamania kości strzałkowej? 2 sierpnia złamałam
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W żadnym podręczniku nie ma informacji, co robić, gdy złamanie rozpozna się po miesiącu. Lekarz z kolei musi jakoś się do tego odnieść, więc zleca unieruchomienie. Jednak z logicznego punktu widzenia,… Więcej
-
Jestem 7 miesięcy po 2 rekonstrukcji acl. Dzisiaj przyszedł mi opis. Poniżej wklejam treść: Badanie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie do końca wiadomo, co opisujący miał na myśli. Przeszczep powinien być zaklinowany w kanale kostnym, ale tu chyba chodzi o co innego. Najlepiej pokazać obrazy z rezonansu operatorowi.
-
Nie mam już siły do bólu kolan,często płacze lub krzyczę z bólu nawet,mam silne zwyrodnienie kolan o
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Prosze poszukać lekarzy wykonujących zabiegi termo i kriolezji nerwów okolicy kolana. Można też poddać się zabiegowi embolizacji tętnic okolicy kolana. Można w ten sposób zmniejszyć ból.
-
Czy jedna tabletka nlpz 6 dni po podaniu osocza bogatoplytkowego w bark zniszczy cała terapię? Wziął
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
NIe, nie zniszczy
-
Dzień dobry. Pod koniec sierpnia miałem wypadek na motocyklu w wyniku którego złamałem rękę i obie n
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Po 2 miesiącach po takim uszkodzeniu, to zakres ruchów sięgający 90 stopni nie jest zły. Trzeba koniecznie ćwiczyć i jest szansa na dalsze 30-40 stopni w ciągu następnych 3-4 miesięcy. Jeśli nie… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…