Pytania pacjentów (184)
-
Chciałam zapytać czy ciąże w pierwszym trymestrze można zagłodzić albo poronic ?
Chciałam zapytać czy ciąże w pierwszym trymestrze można zagłodzić albo poronic ?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Poronienia się zdarzają dość często
-
Proszę o przetłumaczenie badania histopatologicznego po łyżeczkowaniu Endometrium polyposum cum hype
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Endometrium polipowate z przerostem bez atypii przewlekły stan zapalny endometrium
Nie ma raka ale trzeba leczyć.
-
Jestem nowa w grupie i chciałabym byście zerknęły i oceniły moje wyniki krzywych. Oczywiście czekam
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wyniki jak najbardziej prawidłowe
-
W posiewie wyszla mi bakteria klebsiella penumoniae. Stosuje doustnie przez 7 dni Cipronex. Mam mieć
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To zależy od lekarza leczącego. Ale wydaje mi się ze lepiej zrobić posiew kontrolny
-
W ostatnim roku mam dość regularne cykle 30-33 dni, ostatni cykl niestety się opóźnił (38dni)-dzisia
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Trzeba pójść do ginekologa po receptę. Im szybciej tym lepiej
-
Z partnerem staramy się o dzidzie. Ostatnio dowiedziałam się, że lekarz przepisał kobiecie tabletki
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Można tak leczyć ale traci się czas. W tej chwili są lepsze sposoby na stymulację jajeczkowania
-
Ze względu na liczne krwawienia w pierwszym trymestrze ciaży, miałam wykonane bardzo dużo badań usg.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Badania usg są bezpieczne dla płodu i ciąży
-
Możliwość zajścia w ciążę 3 dnia okresu z prezerwatywa?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zajście w ciąże jest niemożliwe
-
Dostałam wynik badania '' posiew materiału z narządów moczowo - płciowych '' Wynik badania ujemny -
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wyniki są prawidłowe
-
Stosuje tabletki antykoncepcyjne Rogevidon. Pominęłam jedną tabletkę i zorientowałam się dopiero na
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Ważne jest która to tabletka z opakowania. Pominięcie z pierwszych siedmiu może osłabić antykoncepcję. Pominięcie jednej z następnych nie stanowi problemu
-
Jeżeli używam system nuvaring i zawsze zakładam jego w sobotę wieczorem, ale tak się stało i załozył
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę stosować jak pani wygodnie. Można wrócić do soboty lub zostać przy poniedziałku
-
Jak zinterpretować wynik glukozy w ciąży chodzi o obciążenie 75g, Mój wynik naczczo 86mg/dl, po go
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wynik po 2 godzinach jest nieznacznie przekroczony proponuje zrobić profil dobowy cukru i wtedy się zdecyduje co dalej
-
Zazywam tabletki antykoncepcyjne VIBIN od trzech lat. Zastanawiam się nad zaprzestaniem jej stosowan
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie ma pewności czy problemy z cerą powrócą. Żeby to sprawdzić trzeba odstawić tabletki anty.
Najlepsza i najbezpieczniejsza forma antykoncepcji to wkładka domaciczna. Jest wkładka zwykła… Więcej
-
Dopiero zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne. Okres miałam regularny wiec gdy pojawilo sie pie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Przy pierwszych trzech opakowaniach organizm się musi przyzwyczaić do tabletek wiec delikatne plamienia są w normie. Później to powinno ustąpić
Jest pełne zabezpieczenie.
-
Czy przy endometrioza i torbielach na jajniku mogę zajść w ciążę? Kochaliśmy się bez zabezpieczenia-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Przy endometriozę i torbilelach jajników można zajść w ciąże wiec lepiej stosować antykoncepcję
-
Brodawkowate rozroty nabłonka gruczołowego z małą atypią komórek tworzących gruczołowe układy?
Brodawkowate rozroty nabłonka gruczołowego z małą atypią komórek tworzących gruczołowe układy?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeśli jest atypia to w przyszłośći może pojawić się rak. Trzeba to leczyć
-
Wysoka prolaktyna prawie 500 ulU/ml w 11dc po śniadaniu co może oznaczać?Czy posiłek może aż tak wpł
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Śniadanie nie ma wpływu na poziom prolaktyny. Trzeba prowadzić dalsza diagnostykę
-
Szanowny Panie Doktorze, USG zaplanowane mam dopiero na 30.07, czy jest powód do niepokoju spowodow
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Trzeba poczekać do usg. Albo zrobić wcześniej gdzie indziej. Poziomy prolaktyny nie są decydujące. Tylko usg
-
W bieżącym cyklu miesiączkowym rozpoczęłam kurację lekiem AROMEK związku z problemem zajścia w ciążę
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Aromek raczej nie daje takich dolegliwości ale trzeba panią zbadać i wtedy zalecić leczenie
-
Mam 20 lat.Kieruje się już do trzeciego ginekologa.Przy próbie stosunku na początku wprowadzenia czł
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Bez badania trudno odpowiedzieć. Wyglada to na ból od błony dziewiczej ale to trzeba sprawdzić
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…