Pytania pacjentów (100)
-
Moje pytanie dotyczy nefrostomii, mój dziadek posiada 2 przetoki do nerek z prawą są ciągle problemy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
1) Fakt, że dreny odbierają niesymetrycznie mocz, jest najpewniej przyczyną tego, że prawa nerka jest niewydolna i zwyczajnie produkuje mniej moczu.
2) Wnioskuję, że przetoki nerkowe (nefrostomie)… Więcej
-
Mam wodonercze i obustronną nefrostomie ,powodem jest nowotwór prostaty ,Nefrostomię zrobiono w list
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To prawda. Dren nefrostomijny powinien być wymianiany co 3 miesiące.
-
Byłem ostatnio na wizycie u urologa. Wykrył on u mnie żylaki powrózka nasiennego. Widać je głównie w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Po Pańskim opisie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi o konieczności operacji. Obecnie decyzja o operacji powinna być podjęta bardziej z uwagi na występujące zaburzenia płodności aniżeli… Więcej
-
Robiłem badanie PSA całkowity. Mój wynik to 0.60 ng/ml Czy to bezpieczny wynik? Mam 45 lat.
Robiłem badanie PSA całkowity. Mój wynik to 0.60 ng/ml Czy to bezpieczny wynik? Mam 45 lat.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W Pańskim wieku jest to prawidłowy wynik. Proszę raz do roku powtarzać to badanie, by oprócz wartości bezwgednej ocenić tendencję.
-
witam. czy przy koncentracji plemników na poziomie ok 1,2 mln jest możliwość wykonania iseminacji? c
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
By wykonać inseminację przyjęte jest, że komncentracja powinna wynosić >8mln/ml, ważna jest również ruchomość i morfologia. 1,2mln to zbyt mało.
-
Od jakiegoś czasu mam dziwne uczucie w podbrzuszu, jakby mi wciągało jądra, ale te są na swoim miejs
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Bez wątpienia powinien Pan wykonać badanie USG jamy brzusznej z wypełnionym pęcherzem moczowym moczem. Nie napisał Pan ile ma Pan lat. Czy pali i jak długo, jeżeli?
W różnicowaniu należy… Więcej
-
Dzień dobry, biorę Augmentin 625 mg. Te tabletki są duże i mam problem z ich przelykaniem. Dzielę ta
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeżeli producent w ulotce umieścił informację, że tabletkę można dzielić w celu łatwiejszego połknięcia, to można ją nawet w moździerzu rozdrobnić. Ważne by połknąć całość bo to warunkuje przyjęcie… Więcej
-
Mam dość nietypowe pytanie. Piszę opowiadanie i potrzebuję informacji w jakich okolicznościach może
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Taki bohater mógłby cierpieć nafajnie brzmiący ;) "zespół del Castillo, czyli Zespół samych komórek Sertolego", jest to zespół charakteryzujący się brakiem zaburzeń seksualnych, czyli… Więcej
-
Jeśli badanie nasienia wykazało brak plemnikow a zawiera komórki okrągłe czy to sa komórki z których
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeżeli badanie nasienia wykazało brak plemników, to raczej stwierdzone komórki okrągłe też nie są komórkami związanymi z produkcją plemników (czyli komórkami nabłonkowymi pochodzącymi z warstwy… Więcej
-
Jestem 39-letnim mężczyzną o orientacji homoseksualnej. około 5 lat temu definitywnie rozpadł się mó
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Przyczyną zgłaszanych, przez Pana dolegliwości jest najpewniej sama depresja, a także leki przeciwdepresyjne, które bardzo negatywnie wpływają na zachowania i zdolności seksualne w tym na libido,… Więcej
-
Proszę o interpretację wyników USG. Wątroba jednorodna, lekko stłuszczona. Nerki o wzmożonej echogen
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proponuję zachować spokój i raz w roku robić badanie USG jamy brzusznej, prezentując poprzednie badania lekarzowi wykonującemu badanie. Takie torbiele wymagają jedynie obserwacji, dopiero gdyby… Więcej
-
mam zaczerwienionego penisa i nie wiem co to jest brak żadnych ropień tylko zmiany skórne ,czy to mo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę odwiedzić dermatologa-wenerologa.
-
Partner ma złe wyniki badania nasienia jest umówiony na wizytę do androlog a proszę o informacje jak
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W zależności od stwierdzonych nieprawidłowości w parametrach nasienia, lekarz zasugeruje wykonanie określonych badań ukierunkowanych na konkretną „patologię”. Pełne spektrum badań kosztuje bardzo… Więcej
-
Witam. Ostatnio natknąłem się w internecie na wpis dotyczący metody wykrycia raka jądra. A mianowici
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Testy ciążowe dostępne w aptekach oceniają stężenie Beta-hCG w moczu, który jest także jednym z 3 markerów guzów jądra oprócz AFP i LDH. Nie wydaje mi się jednak, by mogłaby być to skuteczna metoda… Więcej
-
Brodawczak złośliwy pęcherza operacja przeprowadzona . Moje pytanie - czy należy wykonać jakieś bada
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Rozpoznanie jest już postawione, choć napisał/a Pan/Pani dość oględnie i mało szczególowo. Markery nic nowego nie wniosą, gdyż ich rolą jest ocena ryzyka wystąpienia nowotworu, a skoro on już jest… Więcej
-
Po wytrysku czuje ból w prąciu oraz poczucie nieoddanego moczu, ponadto oddawanie moczu w tym stanie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę skontaktować się z Urologiem, a przed wizutą proszę wykonać badanie ogólne moczu; posiewu moczu i posiewu nasienia. Objawy mogą sugerować przewlekłe zapalenie prostaty.
-
Dzień dobry Chcę oddać nasienie do banku spermy. Czy są jakieś możliwości zwiększenia ilości plemni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Może być to reklama, więc nie wiem, czy nie zostanie to usunięte, ale ma pan kilka dobrych prepratów do dyspozycji, które należy przyjmować z posiłkiem. Profertil/FertilMenPlus/Suprasperm/Fertilovit/Extrasperm Więcej
-
U mojej partnerki zdiagnozowano chlamydie. Przed wystąpieniem objawów uprawialiśmy seks z zabezpiecz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeżeli zastosuje pan antybiotykoterapię zaleconą partnerce przez dr ginekologa, nie ma potrzeby dodatkowych badań, nie powinno dojść do zakażenia. Niepokojące objawy: pojwienie się wycieku z cewki… Więcej
-
Chciałem się skonsultować z urologiem w nerce prawej torbiel 6 cm czy są sposoby aby doszło do zmnie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie ma możliwości zmniejszenia torbieli innej niż operacja lub punkcja.
-
Witam Prosze o onterpretacje badania moczu Krew 25 leukocyty 500 a w osadzie leukocyty 5-8 wpw, l
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie kłucą się. Leukocyty świadczą o zakażeniu. Wcale nie jest powiedziane, że musi temu towarzyszyć zwiększona liczba erytrocytów. Ten wynik jest właściwy, świadczący o zainfekowaniu moczu.
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…