Byłem ostatnio na wizycie u urologa. Wykrył on u mnie żylaki powrózka nasiennego. Widać je głównie w
1
odpowiedzi
Byłem ostatnio na wizycie u urologa. Wykrył on u mnie żylaki powrózka nasiennego. Widać je głównie w pozycji stojącej, czasami odczuwalny jest lekki dyskomfort. Teraz zasadnicze pytanie, ponieważ mam dopiero zgłosić się do kontroli za rok. W tym przypadku lepiej zaczekać, czy im szybciej zostanie przeprowadzona operacja tym lepiej? Ma to jakieś większe znaczenie?
Po Pańskim opisie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi o konieczności operacji. Obecnie decyzja o operacji powinna być podjęta bardziej z uwagi na występujące zaburzenia płodności aniżeli na dolegliwości, a skoro Pan nie wspomniał pogorszeniu parametrów nasienia to wniskuję, że nie była wykonywana jego analiza.
W pierwszej kolejności proszę wykonać sobie 2 badania nasienia w odstępach 3 miesięcy. (Przed oddaniem nasienia proszę zachować 3-5dni wstrzemieźliwości seksualnej, badania proszę nie wykonywać w czasie infekcji, przyjmowania antybiotyku i około miesiąc po zakończeniu jego ewentualnego przyjmowania)
Następnie jeżeli obecność żylaków powrózka nasiennego wpływa na jakość Pańskiego nasienia należy pomyśleć o operacji.
Preferowaną metodą jest operacja mikrochirurgiczna, ale w Polsce trudno ją wykonać i tylko prywatnie. Można również zoperwoać się laparoskopowo lub otwarto metodą Palomo.
Mam nadzieję, że odpowiedź wniosła coś dla Pana konstruktywnego
W pierwszej kolejności proszę wykonać sobie 2 badania nasienia w odstępach 3 miesięcy. (Przed oddaniem nasienia proszę zachować 3-5dni wstrzemieźliwości seksualnej, badania proszę nie wykonywać w czasie infekcji, przyjmowania antybiotyku i około miesiąc po zakończeniu jego ewentualnego przyjmowania)
Następnie jeżeli obecność żylaków powrózka nasiennego wpływa na jakość Pańskiego nasienia należy pomyśleć o operacji.
Preferowaną metodą jest operacja mikrochirurgiczna, ale w Polsce trudno ją wykonać i tylko prywatnie. Można również zoperwoać się laparoskopowo lub otwarto metodą Palomo.
Mam nadzieję, że odpowiedź wniosła coś dla Pana konstruktywnego
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- W jaki sposób można leczyć preferencje sadomasochistyczne? Czy można się ich pozbyć całkowicie?
- Witam serdecznie! Od 4 lat staram się o dziecko. Jedna ciąża poroniona. Szukam cały czas powodu niepłodności. Stąd moje pytanie. Czy poniższe wyniki OGTT są prawidłowe? Glukoza na czczo 91,5 (norma:70-99) po 1 godzinie: 160,3 po 2 godzinach: 104,30 Insulina na czczo: 10,2 (2,6-24,9) po…
- Dzień dobry, Od około 5/6 lat borykam się z bolącym prawym kolanem. Wydaje mi się, że doznałam urazu podczas ćwiczeń i niestety nie zareagowałam na czas. Ból objawia się przede wszystkim w wyniku wysiłku fizycznego, nawet podczas chodzenia. Nie jest to ból nie do wytrzymania, jednak uniemożliwia…
- Dzień dobry, jakie są sposoby łagodzenia objawów hemoroidów? Czy są jakieś maści, które pomagają w tej dolegliwości? Pozdrawiam
- Jak widzę ładna dziewczyne, kobietę, to brak odwagi aby podejść do niej zagadać. Poza tym uczę się zawodu technik informatyk dużo nauki prac kontrolnych, egzaminy i zmęczony też jestem. Krępuje się, nie zabardzo nie wiem jak zacząć rozmowę. Brak odwagi niska samoocena i nietylko co mogę zrobić…
- Witam, ze względu na torbiel na jajniku zaczęłam stosować antykoncepcję- pierwszą tabletkę miałam wziąć w pierwszy dzień krawawienia, pojawiły się tylko brązowe bardzo delikatne plamienia, minął już ponad tydzień a ja cały czas mam delikatne plamienia (kilka kropel dosłownie) i boli mnie podbrzusze…
- Witam mam wazne pytanie chciala bym wstawic zeby gorne wszystkie bo praktycznie wszystkich mi brakuje mam 29lat of czego mam zaczac I lie bedzie kosztowalo prosze o odp
- Witam, Koncem zeszlego roku mialam wypadek samochodowy i doznalam tak zwanego smagniecia biczem. Od ponad pół roku zmagam sie z duzym bolem plecow, budze sie rano zmeczona i bez energii. Rehabilitacja nie daje duzych rezultatow. Prosze o pomoc gdyz bardzo utrudnia mi to zycie.
- Witam. Ostatnia miesiączkę miałam 10.03 robiłam tez z bety z krwi dnia 06.04 i wyniosła 50ml natomiast po 48h wynosiła 140ml owulacje mogłam miec w terminie 24.03. Czy ona nie jest za niska ?
- Witam, Chciałabym prosić o rzetelne opinie w sprawie wypełniacza Restylane Vital Light. Jakiś czas temu pojawiły mi się dość głębokie zapadnięcia pod oczami od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oczu., które bardzo źle wpływają na moje postrzeganie siebie, a mam 28 lat. Dodatkowo pojawiły się…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.