Pytania pacjentów (15)
-
3 miesiace temu bylam u stomatologa z zębem szostka gorna, nad zebem robil sie ciagle bąbelek z ropa
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak zwany bąbelek to przetoka przez która wydobywa się treść ropna.Antybiotyk wyciszył stan zapalny ale nie usunął przyczyny . W zależności od stopnia zniszczenia tkanki kostnej nad zębem ( nie… Więcej
-
Witam kilka dni temu pękła mi czwórka ząb. Dziasla przy niej i obok zebow sa czerwone ale nie bolą.C
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam ząb po leczeniu kanałowym nie ma nerwu... wszystko zależy na jakiej wysokości pękł ...bo można zrobić wkład i koronę bądź jeśli szczelina pęknięcia jest pionowa bądź przebiega zbyt nisko… Więcej
-
Dzień dobry, Miałam wczoraj usuwany ząb (5) po paru godzinach od zejścia znieczulenia zaczęłam o
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jak po każdym usunięciu ma prawo bolec miejsce zabiegowe , ale nie możliwe jest by bolał ząb po stronie przeciwnej . Zakładam ze jadła Pani po stronie przeciwnej do zabiegu i odezwał się ząb ,… Więcej
-
Pod koron ściemnial mi ząb jest czarny kiedy zgłosiłam się z tym do swojego dentysty powiedział ze d
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zeby po leczeniu kanałowym mogą być ciemniejsze , jednakże skoro jest to widoczne znaczy , ze albo korona jest nieszczelna albo uciekło dziąsło . Należy wykonać zdjęcie aby wykluczyć zmiany w… Więcej
-
Dzień dobry,chciałam się dowiedzieć ile by kosztowało usunięcie szpary między górnymi jedynkami ? I
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Ortodontycznie, protetycznie ( korony, licówki), zachowawczo ( wypełnienie) jednakże wszystko zależy od warunków w jamie ustnej ( kontakty zgryzowe, braki zębowe itp)i przyczyn diastemy .Niezbedna… Więcej
-
Ostatnio coraz częściej mówi się o szkodliwości plomb amalgamatowych. Prawie w każdym zębie mam plom
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
amalgamat jest koloru srebrnego czasami czarnego, co do szkodliwości chodzi tu o rtęć , która wchodzi w skład wypełnienia. Jeżeli wypełnienia są białe to nie jest to amalgamat
Pozdrawiam…
-
W wieku 20 lat - wszystkie zęby popsute , aż "odchodzące" od dziąseł. Czy to się jeszcze wyleczy ?
W wieku 20 lat - wszystkie zęby popsute , aż "odchodzące" od dziąseł. Czy to się jeszcze wyleczy ?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam nie ma sytuacji bez wyjścia... trzeba zacząć od ustalenia przyczyny i zmiany nawyków higieny ...zapraszamy
-
Dzień dobry mam taki problem nie mam 3zebow z przodu o innych to tragedia gdzie mogę w ciągu 2tygodn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zapraszamy zobaczymy co da się zrobić
-
Mam bardzo ważne dla mnie pytanie, będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Dentysta wyrwał mi ząb, po t
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam zakładam ze lekarz poprosił o wyplucie śliny z krwią , a dmuchanie jest związane z próba która określa czy powstało połączenie ustno-zatokowe podczas ekstrakcji .Pozdrawiam
-
Otóż 7 lat temu miałam leczoną kanałowo dolną prawą piątkę.Ząb był bardzo zniszczony, mial tylko jed
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam trzeba wykonać badanie rtg aby wykluczyć pionowe pęknięcie korzenia , wówczas będzie można więcej powiedzieć czy korzeń nadaje się do odbudowy protetycznej czy usunięcia i implantacji. Zapraszam… Więcej
-
Miałem wyrywaną 8kę dolną lewa 3 tygodnie temu. Rana była zszywana. Bolało mocno 3-4 dni po a potem
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam, jest to świeża rana i trwają obecnie procesy przebudowy tkanek jest to normalne należy dokładnie oczyszczać okolice z resztek pokarmowych . Cierpliwości pozdrawiam
-
Teraz gdy dostęp do lekarza jest bardzo utrudniony Państwa rady i odpowiedzi są bardzo cenne. Dzisia
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam , z Pani opisu świadczy to raczej o podrażnienia po oparzeniu .Sluzowka wygoi się proszę unikać gorących ostrych twardych pokarmów można miejscowo zastosować maść typu solcoseryl
-
Od rana boli mnie dziąslo za ostatnim zębem i prawdopodobnie mam powiększone węzły chłonne na szyi.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam jest to dość prawdopodobne , proszę narazie obserwować , w razie bólu przyjąć przeciwbólowe tabletki , gdyby pojawił się szczękościsk gorączka należy przyjąć wówczas antybiotyk
-
Jestem w zaawansowanej ciąży za 2 tygodnie mam zaplanowane cc, miesiąc temu pękł mi ząb z powodu epi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam , lepiej byłoby pokazać się u dentysty który oceni sytuacje . Jest ryzyko ze rozwinie się stan zapalny bądź ropień co przy porodzie nie jest wskazane . Pozdrawiam
-
Jestem 4 pełne dni po usunięciu dolnej ósemki u chirurga szczękowego. Zabieg bez komplikacji. Zaraz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam szczękościsk i ból może występować po takim zabiegu , proszę udać się do lekarza prowadzącego który oceni czy włączyć antybiotykoterapie pozdrawiam
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…