Ostatnio coraz częściej mówi się o szkodliwości plomb amalgamatowych. Prawie w każdym zębie mam plom

10 odpowiedzi
Ostatnio coraz częściej mówi się o szkodliwości plomb amalgamatowych. Prawie w każdym zębie mam plombę jednak nie wiem jakiego rodzaju są to plomby. Są one koloru białego. Czy można w jakiś sposób odróżnić plomby amalgamatowe od innych ?
Wypełnienia amalgamatowe są w kolorze srebrnym.

Witam. Wypełnienie amalgamatowe łatwo rozpoznać, jest czarno-srebrne (chyba tak można nazwać ten kolor).
Amalgamat to rodzaj wypełnienia ze stopów metali w kolorze srebrnym . Białe wypełnienia to z reguły kompozyty lub glassjonomery.
amalgamat jest koloru srebrnego czasami czarnego, co do szkodliwości chodzi tu o rtęć , która wchodzi w skład wypełnienia. Jeżeli wypełnienia są białe to nie jest to amalgamat
Pozdrawiam
Witam,
Wypełnienia amalgamatowe w odróżnieniu od pozostałych wypełnień są koloru srebrnoszarego.
Pozdrawiam

Agata Dulian
Jeżeli u pani są wypełnienia białe, to z całą pewnością nie jest to amalgamat ( ma on wygląd taki jak metal, czyli srebrzysto- szary).
Witam
Wypełnienie amalgamatowe składa się z metalu z dodatkiem rtęci. Jest łatwe do odróżnienia, ponieważ wygląda jak metal.
Pozdrawiam
Witam serdecznie, wypełnienia w kolorze jasnym , białym to nie wypełnienia amalgamatowe.
Pozdrawiam
Amalgamat jest w kolorze srebrnym i nie ma czego się obawiać. Aby obawiać się amalgamatu musiałby dojść do temperatury wrzenia amalgamatu, a w takiej sytuacji to raczej byłoby dla pacjenta najmniejszym zmartwieniem czy amalgamat jest szkodliwy.
Witam
Wypełnienia w kolorze jasnym to wypełnienia kompozytowe natomiast wypełnienia amalgamatowe maja kolor srebrny. Pozdrawiam