Pytania pacjentów (887)
-
Mam wadę -7 dioprti i zaczątki zaćmy. Po wszepieniu soczewki jednoogniskowej czy mogę tę wadę wyrówn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Usunięcie zaćmy z wszczepieniem sztucznej soczewki ma również charakter operacji refrakcyjnej- to znaczy że wyrównuje ewentualną wadę wzroku pacjenta. W zależności od tego jak soczewka zostanie… Więcej
-
Witam. Mam 23 lata niedowidze na lewe oko praktycznie widzę wszystko na szaro.prawe oko słabnie. Był
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Odpowiedzi na Pani pytanie można udzielić jedynie po dokładnym zbadaniu. Bez tego nie jest możliwe zdiagnozowanie powodu złego widzenia oka lewego, a w związku z tym trudno jest wyrokować czy leczenie… Więcej
-
Witam, podczas bezpłatnego badania wzroku w salonie optycznym optometrysta zdiagnozował mi następuj
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Powyższy wynik świadczy o tym że w Pana/Pani przypadku wady wzroku praktycznie nie ma. Fizjologicznie u większości ludzi występuje astygmatyzm (to ta wada "cylindryczna) w granicach do 0,5… Więcej
-
Dzień dobry. Czy przy braku widzenia stereoskopowego możliwa jest obserwacja za pomocą mikroskopu s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Obserwacja taka jest możliwa, ale będzie Pan/Pani widział obraz płaski. Nie będzie efektu stereoskopowego (3D).
Można to porównać do oglądania filmu 3D- bez stereoskopii można go obejrzeć,… Więcej
-
Jaki lekarz specjalizuje się w wykrywaniu i leczeniu zeza?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Leczenie i diagnozowanie tej choroby leży w kompetencji specjalisty chorób oczu- okulisty. W związku z tym iż jest to specyficzny rodzaj choroby oczu zazwyczaj zajmują się nią lekarze pracujący… Więcej
-
Na podątku stycznia przeszłam operacje usunięcia zaćmy. Z tego co się orientuję to została mi wszczp
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Najprawdopodobniej soczewka którą ma Pani wszczepioną ma moc odpowiednią do widzenia dobrego do bliży- dlatego dobrze widzi Pani z bliska, a przy patrzeniu w dal obraz się rozmywa. W takim wypadku… Więcej
-
Rozbieżność w badaniu wzroku, recepta od okulisty vs recepta od optometrysty. Dzień dobry, Stoję
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wartość "wady wzroku" jest zależna od pracy mięśni które adaptują się do odległości. Często u ludzi młodych powstaje ich przetrwały skurcz, który może mieć duży wpływ na wartość zmierzonej… Więcej
-
Witam. Dziś na zdjęciu mojego syna zauważyłam że ma jedno oczko białe drugie czerwone . I jak się ok
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Leukokoria na zdjęciach, czyli biała źrenica jest objawem patologicznym, może być wiele przyczyn takiego stanu w zależności od wieku dziecka, ale zdecydowanie jest to wskazanie do pilnej konsultacji… Więcej
-
Dzień dobry czy to prawda że przy dużej wadzie wzroku powyżej 4 dioptrii nie wolno podnosić ciężkich
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Ograniczenia w wysiłku fizycznym u osób z wysoką krótkowzrocznością nie wynikają z samej wady, a ze zwiększonego ryzyka zmian zwyrodnieniowych siatkówki. Jeżeli w badaniu dna oka siatkówka jest… Więcej
-
Mąż od tygodnia stosuje Virgan żel do oczu oraz Heviran 800 mg w tabletkach na wirusowe zapalenie ro
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Żaden z powyższych leków w przypadku mężczyzny nie powinien mieć wpływu na bezpieczeństwo "starania się o dziecko"nawet w trakcie stosowania kuracji.
-
Dzień dobry Chciałabym się dowiedzieć czy w czasie miesiączki można zrobić zabieg usunięcia zaćmy
Dzień dobry
Chciałabym się dowiedzieć czy w czasie miesiączki można zrobić zabieg usunięcia zaćmy?ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Miesiączka nie jest przeciwwskazaniem do operacji zaćmy.
-
Witam, mam 22 lata. Od dzieciństwa noszę okulary. Aktualnie moje szkła mają moce +3(OL) i +2(OP).
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wady wzroku wynikają z budowy gałki ocznej i jako takie bardzo rzadko same z siebie znikają po okresie wzrostu. Najprawdopodobniej Pani obecna wada wzroku jest już ustabilizowana i taka pozostanie.… Więcej
-
Dzień dobry, czy w wyniku nawracającego zapalenia błony naczyniowej oka może dojść do uszkodzenia ne
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak, jest to możliwe, ale ryzyko takiego powikłania zależy od rodzaju zapalenia, jego siły i tego jak przebiega.
-
Witam. Od jakiegoś czasu codziennie po przebudzeniu czuje jakby moje oczy były podrażnione, jak ja t
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Objawy które Pani opisuje dość dokładnie odpowiadają zespołowi suchego oka którego leczeniem pierwszego rzutu są krople nawilżające. Mimo to, diagnozę można postawić tylko po zbadaniu pacjenta,… Więcej
-
Dzień dobry Martwi mnie problem dominującego oka. Ze względu na wizytę na strzelnicy musiałam zrobi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wynik testów które Pani wykonała w domu są normalne- w związku z tym iż inaczej ustawione są nasze oczy do patrzenia do bliży i do dali to zaw'sze przy skupieniu wzroku na konkretnym celu,… Więcej
-
Od około 2 tygodni, drga mi górna powieka w prawym oku. Nie mam żadnych innych objawów. Pracuję w bi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Objawy opisane przez Panią bardzo rzadko są związane z chorobami okulistycznymi. Zazwyczaj wynikają z zaburzeń elektrolitowych (sód, potas, magnez, wapń) które mogą być związane chociażby z odwodnieniem… Więcej
-
Okulista na Sorze stwierdził u mnie zapalenie spojowek i wypisał oftaquix ,po paru dniach leczenia s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Udzielenie odpowiedzi na powyższe pytanie wymaga osobistego zbadania, bez niego nie da się postawić jednoznacznej diagnozy. Tego typu kontrole wykonywane są w trybie ambulatoryjnym w poradniach… Więcej
-
Witam pana doctors.Mam pytanie...moj narzeczony wczoraj stracil wzrok w jednym oku na dokladnie 20mi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Przyczyn nagłego, okresowego zaniewidzenia jest bardzo dużo. Zdecydowana większość z nich nie jest związana z chorobami okulistycznymi tylko ogólnymi. Wśród nich występuje całe spektrum przyczyn… Więcej
-
Jestem po operacji zaćmy. Mam wkraplać dwa razy dziennie przez trzy tygodnie Tropicamid 1%. Poraża m
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Działanie tych kropel polega na roszerzeniu źrenicy co powoduje pogorszenie widzenia- jest to normalny objaw po aplikacji tych kropli który może trwać nawet do 6 godzin od zakroplenia.
-
Bardzo prosze o pomoc w interpretacji wyników pachymetrii wizyta u okulisty za dwa miesiące a to bad
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Oznacza to że ma Pani grubszą rogówkę niż standardowy pacjent i od zmierzonego wyniku ciśnienia śródgałkowego trzeba odjąć w oku prawym 1,4 mmHg a w lewym 1,2 mmHg żeby otrzymać rzeczywisty wynik.… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…