Pytania pacjentów (887)
-
Czy mam wysoką wadę wzroku?? R: SPH- +0,00, CYL--2,5 AXIS 25, ADD- 0 L: SPH- + 1,00 CYL- -3,5 AXIS
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Podane parametry pokazują dość duży astygmatyzm. W obiektywnych wartościach jest ot wada z kategorii średnich, ale sam astygmatyzm tego rzędu potrafi dawać duże zniekształcenia obrazu. Co do przyczyn… Więcej
-
Mam pytanie, czy takie serum na porost rzęs z Bimatoprostem może zaskutkować powikłaniami u osoby z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Preparaty na bazie tego leku mają dość dobry profil bezpieczeństwa. Mogą zwiększać ryzyko stanów zapalnych w obrębie powiek i oczu, ale jeżeli tego typu problemy nie występowały w przeszłości to… Więcej
-
Około msc temu miałam wykonane badanie dna oka. Po jego wykonaniu nie byłam poinformowana przez leka
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zarówno krople podane podczas badania jak i późniejsza praca przy monitorze nie ma żadnych stałych negatywnych skutków dla zdrowia i oczu. Może jedynie skutkować bólem głowy podczas pracy z rozszerzonymi… Więcej
-
Mam 20 lat od pól roku noszę okulary. Moja wada to - 0.5 na lewym i prawym oku. Będąc u lekarza okul
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tego typu okulary mogą być noszone bez przerwy. Żadne czynności nie wymagają zdejmowania ich
-
Jeśli czuje kłucie w oczach jakby był piasek to które z kropel (które posiadam) mogę użyć: Vizik czy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Vizik są to krople nawilżające, Olodon- krople na alergię. Zazwyczaj leczeniem 1. rzutu powinny być krople nawilżające, chyba że jest wysokie prawdopodobeństwo że dolegliwości wynikają z alergii
-
jak jest różnica między kroplami hialeye free 02 % a 04%
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
0,4% dysponuje nieco więkzym stężeniem kwasu hilauronowego- powinien nieco dłużej utrzymywać się na oku oraz lepiej nawilżać
-
Mam pytanie odnośnie stanu zapalnego spojówek , mianowicie miałam podane już krople z antybiotykiem
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Bez badania nie da się odpowiedzieć na to pytanie. Najlepiej skonsultować się z lekarzem który rozpoczął leczenie
-
Mam pytanie na temat soczewek. Przez 2-3 miesiące jestem ich użytkownikiem i mam pewne zastrzeżenia
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Możliwe że soczewki są źle dopasowane- możę być problem z osią, promieniem krzywizny lub wielkością soczewki. Aby zdiagnozować dokładnie problem należy przeprowadzić badanie podczas konsultacji… Więcej
-
Od niedzieli mam mocno przekrwione oko. Przez niemal tydzień nic się nie zmieniło. Widzę dobrze. Jed
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Niestety link nie działa. Przyczyn "zaczerwienionego oka" jest bardzo dużo- każda z nich wymaga innego leczenie więc nie da się bez badania stwierdzić jakie powinno być postępowanie
-
Od około dwóch tygodni odczuwam dyskomfort tylko w prawym oku. Raz jest tak że czuje swędzenie w zew
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Objawy takie mogą powodować schorzenia związane z brzegami powiek. W ich leczeniu podstawą jest rozgrzewanie i masowanie powiek wraz z odpowiednią higieną brzegów powiek. Nie da się jednak bez… Więcej
-
Jestem po badanich specjaistycznych spojowka spokojna , bez patologicznej wydzieliny , rogowka lsni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wszystko zależy od czasu od powstania wylewu- tego typu zmiany mogą się samoistnie wchłaniać nawet do ~6 mcy. Jeżeli po 6-9 mcach nie ma poprawy to jedynym możliwym leczeniem jest operacja.
-
Mam pytanie. Jestem w wieku 13 lat. Pół roku temu byłem u optyka i dowiedziałem się że mam w jednym
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Okulary są jedynie pomocą- Nie ma obowiązku ich noszenia, ale bez nich nie będzie będzie Pan dobrze widział. To czy są noszone czy nie nie ma zazwyczaj wpływu na ew progresje wady.
-
Mam takie pytanie mam wadę wzroku i chciałbym to poprawić. Teraz nosze soczewki kontaktowe, ale chci
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie da się odpowiedzieć na to pytanie bez specjalistycznych badań. Sama wada nie jest problemem przy refrakcyjnej wymianie soczewek, ale ważne są inne parametry oka. Dodatkowo w młodym wieku raczej… Więcej
-
Lekarz okulista w karcie leczenia wpisał mi od góry skrobiowy widoczny jest po. Obszar przegrupowani
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jest to zmiana struktury obwodowej siatkówki- nie jest groźna i nie wiąże się z problemami ze wzrokiem
-
Czy mogę stosować krople Optilamid przy karmieniu piersią?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Krople te są przeciwwskazane podczas okresu karmienia piersią
-
Czy mogę ćwiczyć jogę mając nadciśnienie śródgałkowe 24? Okulista nie stwierdził uszkodzenia nerwów
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Joga nie jest p/wskazana przy nadciśnieniu śródgałkowym. Optilamid jest przeciwwskazany podczas karmienia piersią.
-
Od ponad miesiąca widzę prawym okiem taką czarną plamę. Wygląda to tak jakaś muszka albo kawałek tus
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Najprawdopodobniej jest to męt ciała szklistego- skondensowany kolagen we wnętrzu oka. Zazwyczaj stany takie nie są groźne, ale niestety słabo lub wogóle nie poddają się leczeniu
-
Choruje na zwyrodnie barwnikowe siatkowki , mam dużą wadę wzroku -7 . Marzę o studiach piekegniastki
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Bez wykonania badań nie da się odpowiedzieć na to pytanie. Istotne jest natomiast że w przebiegu zwyrodnienia barwnikowego siatkówki może dość do bardzo znacznego pogorszenia widzenia z zawężeniem… Więcej
-
Czy mogę stosować krople Optilamid podczas karmienia piersią?
Czy mogę stosować krople Optilamid podczas karmienia piersią?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Optilamid jest przeciwwskazany w czasie karmienia piersią
-
Choruje na zwyrodnie barwnikowe siatkowki , mam dużą wadę wzroku -7 . Marzę o studiach piekegniastki
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Bez wykonania badań nie da się odpowiedzieć na to pytanie. Istotne jest natomiast że w przebiegu zwyrodnienia barwnikowego siatkówki może dość do bardzo znacznego pogorszenia widzenia z zawężeniem… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…