od kilku lat mam męty w lewym oku, 4 sztuki - włoski,kreski itp. od roku robią mi się w prawym oku,s
1
odpowiedzi
od kilku lat mam męty w lewym oku, 4 sztuki - włoski,kreski itp. od roku robią mi się w prawym oku,sporo około 15 malutkich kropeczek,włosków.czy jest na to jakieś lekarstwo ? czy mogę coś robić aby się nie robiły większe i aby nie było ich więcej ?.jestem mężczyzną ,mam 49 lat ,czy to nie za wcześnie na męty w takiej ilości ?
Męty w ciele szklistym są naturalnym procesem starzenia się wnętrza oka. Niestety w związku z tym przybywa ich z wiekiem. Na chwile obecną nie ma skutecznego leczenia drobnych mętów. Część większych da się czasami usunąć laserem, ale aby dowiedzieć się czy te konkretne nadają sie do tego należy wykonać badania kwalifikujące do zabiegu witreolizy laserowej
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.