Pytania pacjentów (46)
-
Witam , tata ma wysoki cholesterol i choruje na serce ...od 2 dni boli go tył glowy nasila sie przy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Odpowiedz będzie banalna, proszę wybaczyć, ale jeżeli coś niepokojącego dzieje się z samochodem, wędrujemy do mechanika, a jeżeli coś niepokojącego dzieje się w organizmie, nie szukamy odpowiedzi… Więcej
-
Dostałem wynik badanie serca : powiększony przedsionek i lewa komora restrykcja płatków zastawki mit
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Konieczność konsultacji kardiologicznej bez nadmiernej zwłoki.
-
Mam 17 lat i choruję na zanik mięśni typu duchenne'a wczoraj byłem w szpitalu i lekarz stwierdził że
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wszystko zależy od powodu zgłoszenia się do szpitala i od przyczyny tachykardii lub jej braku, jednak w Pana przypadku zachęcam do poszukania przyczyny tej tachykardii u kardiologa.
-
Jakie testy należy wykonać, aby wykluczyć istotne niedokrwienie.
Jakie testy należy wykonać, aby wykluczyć istotne niedokrwienie.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Przede wszystkim udać się do kardiologa i zapytać, czy w ogóle takie testy są potrzebne.
-
Czy jeśli lekarz kardiolog przepisal mi leki bibloc 1,25 mg to musze je brać również gdy ciśnienie m
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To zależy od rodzaju arytmii i od tego, co to znaczy niskie ciśnienie.
-
Od paru lat choruje na niedoczynnosc tarczycy. Czasami zdarza sie dusi mnie w klatce albo czuje kola
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W sprawie echo odsyłam do moich wcześniejszych odpowiedzi. W sprawie tarczycy, może ale nie musi mieć to związku z tarczyca.
-
Ostatnio robiłam TK kręgosłupa i mam w opisie aorta miażdżycowa biorę Atrox 20 tata zmarł w wieku 59
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To temat na wykład. Ogólnie rzecz ujmując regularne kontrole, zdrowy tryb życia, prewencja postępu miażdżycy zarówno lekami jak i NIEFARMAKOLOGICZNA, nie gwarantuje, ale z pewnością zmniejsza… Więcej
-
Mam 24 lata choruje na zespol Turnera. Podczas badania ABPM zdiagnozowano u mnie non dipper. Czy mam
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Odpowiedź na pierwsze pytanie - powinien się pomartwić Panią troszkę lekarz. Odpowiedź na pytanie drugie - tak być może.
-
Mam 32 lata I podejrzenie pfo I asd czy to jest powazna wada serca
Mam 32 lata I podejrzenie pfo I asd czy to jest powazna wada serca
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Rozumiem że PFO lub AGD? To czy poważna wada zależy od wielu czynników, nie tylko samej obecności wady lub jej braku.
-
Co może być przyczyną częstego kłucia ,bólu w sercu,czasami nawet prze szyjącego do ramienia u osoby
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
A badania widział lekarz? Proszę się nie obrazić z powodu tego pytania. Droga Pani, w medycynie jest tak, że spotkanie z doświadczonym lekarzem zawsze powinno poprzedzac wykonanie badań dodatkowych… Więcej
-
Od dwóch miesiecy biore concor con 1,25 wieczorem poniewaz mam wypadanie obu płatków. mam ciskie sic
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak
-
Witam, Sprawa dotyczy mojego dziadka w wieku 78 lat. W nocy z 5/6 marca dziadek miał zawał i
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Należałoby się zastanowić, czy problem nie tkwi w stosowanych po angioplastyce lekach. W tym celu należałoby odwiedzić kardiologa.
-
Co to bigeminia nadkomorowa oraz komorowa w wyniku holtera
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W skrócie, co 2-gie "uderzenie" serca nieprawidłowe.
-
Witam czy podczas mierzenia ciśnienia puls utrzymujący się od 90 do 117 uderzeń na minutę znaczy,że
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Może to być potencjalnie niebezpieczna arytmia serca. Proponuję wykonać ekg i skontaktować się z lekarzem.
-
Michał Kowalski mam 37 lat,ważę 98kg mój wzrost to 174cm. Mam nadciśnienie od podstawówki ,leczone a
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W Polsce istnieje coś takiego jak NOCH. Proszę raczej udać się tam. SOR (Szpitalny Oddział RATUNKOWY) to instytucja ratująca życie. Wysokie nieprawidłowe ciśnienie tętnicze można leczyć farmakologicznie… Więcej
-
Jestem kobietą w wieku 33 lat. Ostatnio męczą mnie powolne i bardzo mocne uderzenia serca. Po badani
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Przede wszystkim nie szukać porady w internecie tylko udać się do specjalisty. Jest wiele rodzajów arytmii, jedne mniej, inne bardziej dokuczliwe i niebezpieczne. Podobnie jak jest wiele sposobów… Więcej
-
Witam Dosłownie kilka minut temu miałem dość poważną sytuację i nie wiem jak się do tego odnieść.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Być może zespół wazowagalny.
-
Mam 22 lata i jestem kobietą. Mój puls waha się między 90-120 czy to normalne w tym wieku? Czy przyc
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zakres 60 do 100 uderzeń na minutę to normokardia, czyli stan prawidłowy. Przy wysiłku naturalnie puls rośnie. Jezeli w spoczynku puls rośnie należałoby sprawdzić dlaczego. Owszem, nie można wykluczyć… Więcej
-
Biorę na tachykardie lek Concor 5 mg raz dziennie. Koleżanka poleciła mi olej z wiesiołka na skórę i
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wydaje mi się, że nie ma przeciwwskazan do przyjmowania preparatów z wiesiołka i preparatu Concor. Można znaleźć informacje, że może powodować on obniżenie ciśnienia tętniczego, co też w istotnie… Więcej
-
Lekarz rodzinny kilka miesięcy temu zmienił mi leki na nadciśnienie tętnicze i biorę teraz peridopri
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…