Michał Kowalski mam 37 lat,ważę 98kg mój wzrost to 174cm. Mam nadciśnienie od podstawówki ,leczone a

1 odpowiedzi
Mam 37 lat,ważę 98kg mój wzrost to 174cm. Mam nadciśnienie od podstawówki ,leczone ale ostatnio osiąga wartości 174/103, 161/98generalnue skurczowe rzadko spada poniżej 150 a rozkurczowe poniżej 95.Moja lekarka widząc takue pomiary mówi że to nie jest takie alarmujące i że mogę spokojnie poczekać do 3.06.2019 czyli wizyty u kardiologa.Ja jednak obawiam się zawału,udaru-przecież 2 miesiące to kawał czasu i wiele w kwestii zdrowia może się diametralnie zmienić na gorsze.Czy przy bierności lekarza rodzinnego mam podstawy by udać się na SOR? Bardzo proszę o poradę bo nie wiem co robić...
W Polsce istnieje coś takiego jak NOCH. Proszę raczej udać się tam. SOR (Szpitalny Oddział RATUNKOWY) to instytucja ratująca życie. Wysokie nieprawidłowe ciśnienie tętnicze można leczyć farmakologicznie w domu. Poza tym, na SORze poczeka Pan/Pani kilka godzin na wizytę, w NOCHu o wiele wiele krócej. Po to ta instytucja została stworzona.

Można również udać się do innego Lekarza Rodzinnego, można zmienić lekarza, można pójść do lekarza prywatnie itp. Najgorszą niestety opcją, którą niestety Pan/Pani wydaje się wybrała, jest pytanie co należy zrobić na forum internetowym i oczekiwanie na odpowiedź. Pozdrawiam i życzę zdrowia!